Gyönyörű képek! A világ 8 legszebb, csodatévő forrása

Gyógyító helyek, melyeket ősidők óta szentként tisztelnek. A következő források veled is csodát tehetnek.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az éltető víz misztériuma az ősi, pogány vallások hitvilágában éppen úgy szerepet játszott, mint a keresztény vagy más világvallások szertartásai során, nem véletlen hát, hogy sokszor gyógyító, csodatévő erőt tulajdonítottak neki. A következő szent forrásokat máig ezen tulajdonságokkal ruházzák fel.

Air Panas
Tjuwaliyn Hot Springs Park
Rila
Szardínia

Air Panas, Bali

A Lovinához közeli Air Panas kénes forrásai faragott kőnágák, azaz hindu vízi istenek tátott szájából törnek elő. A kőteraszok és trópusi növények művészien megtervezett környezetében a fürdőmedencék, melyekben a szigetlakók megtisztítják lelküket és testüket, természetes vízesésekhez hasonlítanak. A gyógyító források három kilométerre találhatók Bali egyetlen buddhista kolostorától, Brahma Vihára Aramától. A kettő közötti távolságot bérelt ojeken - motorkerékpár - is meg lehet tenni.

Tjuwaliyn Hot Springs Park, Ausztrália

Az Északi terület ezen része az őslakos wagiman törzs asszonyainak szent, csodatévő helye. A meleg források által táplált tavacskák fényűző oázisnak számítanak a Douglas-folyó vidékének száraz növényzete és uszadékfái között.

A tavacskák vize annyira felforrósodhat, hogy a szülőknek ki kell próbálni, mielőtt a gyermekeket beengedik. A parkot időnként vallási ünnepségek miatt lezárják.

A rilai remetebarlang vize, Bulgária

A 10. században egy remete, Rilai Szent János költözött be a hegyi barlangba, ahol csodás gyógyításokat végzett. A turisták felkereshetik János barlangját, valamint a szent, gyógyító forráspatakot és a szent ereklyéit tartalmazó kápolnát is.

Rila Szófiától busszal kétórányira fekszik. Akik autentikus utazásra vágynak, megszállhatnak a rilai kolostorban vagy egy hegyi kunyhóban, de érdemes időben helyet foglalni.

A szardíniai szent kutak, Olaszország

Szardínián több mint negyven faragott kőkút található, a legtöbbet a nurági kultúra népe emelte az i. e. 18-12. században. A földből feltörő vízzel táplált kutak előcsarnokaiból meredek kőlépcső vezet látszólag a föld gyomrába.

A világ 16 gyógyító, csodatévő helye

Nézegess képeket!

Elolvasom

A lépcsősor alján tholosz, azaz kaptárkő védte a szent vizet. A legjobb állapotban fennmaradt szent kút, a Santa Cristina a Cagliaritól mintegy 100 kilométerre északnyugatra fekvő Paulilatino nevű kisvárosban található.

Szent Winifred kútja, Holywell, Wales

Úgy tartják, hogy a gyógyításairól híres szent kút feltörő vize a 7. században, Szent Winifred lefejezését követően keletkezett. A gótikus, csillag alakú forrásmedence 1500 körül épült VII. Henrik király édesanyja, Margaret Beaufort védnöksége alatt. A kútnál zarándokidényben - pünkösdtől szeptember utolsó vasárnapjáig - vasárnaponként 14.30-kor, a többi napon 11.30-kor tartanak istentiszteletet.

Carreg Cennen, Wales

A 13. században épült Carreg Cennen várának romjai a Cerran-folyó fölött, egy 90 méter magas, magányos sziklaszirten állnak. Innen boltozatos átjáró vezet egy barlangba és egy kúthoz, melyet édesvízi forrás táplál. A kúthoz kívánságok hagyománya köthető: az emberek egykor meghajlított gombostűket dobtak bele a kút isteneinek szóló felajánlásként. A nők állítólag jóképű férjeket kívánva merészkedtek az átjáróba, ahová zseblámpa nélkül nem érdemes elindulni.

Szent Brigid kútja, Kildare, Írország

Szent Brigid egyszerre volt pogány istennő és keresztény szent. Forrásvízzel táplált kútja - az álló kövekkel, az ívelt híddal és a fával, amelyre az imakendőket, a clootie-t kötik - a pogány és keresztény hagyomány összeolvadását mutatja. Az utazásra kiváló időpont február, ilyenkor tartják ugyanis a kúthoz tartó esti körmenetet.

Szent Winifred kútja
Careg Cennen
Szent Brigid kútja
Ambohimanga-forrás

Ambohimanga-források, Madagaszkár

A Madagaszkárt a 19. században uraló Merina család az őstisztelet bonyolult rituáléit vezette be. Ennek részét képezte a Fandroana szertartás, az évenkénti királyi fürdő, mely nemcsak a király és a királyné megtisztulását jelképezte, hanem magáét a társadalomét is. A látogatók megtekinthetik a mészkőből kivájt medencéket, csakúgy, mint Amparihy szent tavát és a szent patakot, ahol a királyi rítusokat végezték. A malgas újév - március - idején ide látogatva az utazók meg is nézhetik a Fandroana szertartást.

Képek: commons.wikimedia.org, Olivier Lejade, Edal; kildare.ie; adriennegoodenoughtravel.blogspot.com; henllan.madasafish.com; www.ciaosardinia.com; www.pleasetakemeto.com; /justinsomnia.org.

Cikkünk az Életre szóló kalandok - 500 lélekemelő utazás a világ körül című könyv alapján készült.

Vegyél részt egy kalandos, spirituális és kulturális utazáson, időn és téren át, melynek során felkeresheted a világ legnagyszerűbb, legemlékezetesebb és legvarázslatosabb helyszíneit - olyan ősi és modern, híres és ismeretlen szakrális helyeket, ahol az emberiség több évezrede keresi isteneit. Legyél akár hívő, akár a kultúra iránt érdeklődő turista, ez a pompás kötet felfedezőútra visz - a szó valódi és mély értelmében. Utazásod minden lépését érthető és érdekes magyarázatok, színes fényképek és térképek, a kihagyhatatlan látnivalók és a hozzájuk kapcsolódó kirándulások ismertetői, valamint a különlegesen vonzó helyszíneket bemutató tematikus összeállítások kísérik.

Kiadja a Geographia Kiadó.
A könyv ára 7900 forint.
A könyvet itt rendelheted meg.
Ezt is szeretjük