Ez a legjobb fürdő Budapesten

Szerintetek

Szeretnéd felmelegíteni a téli estéket? Online szavazásunk alapján kiderül, hol érdemes. Íme, olvasóink kedvenc fővárosi fürdője!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az Európában egyedülállóan sok termálvízforrásnak köszönhetően már a török korban virágzottak a budai fürdők. A fürdőkultúra legközelebb a 19. század végén éledt újjá, és népszerűsége azóta is töretlen.

Gellért Fürdő

Bár Budapest valaha kávéházairól is híres volt a nagyvilágban, ma a fürdők jelentik az egyik legfőbb vonzerőt a Magyarországra látogató külföldiek körében, különösen a Széchenyi és a Gellért rendelkezik európai hírnévvel.

Nem csak a külföldiek választják azonban egy hosszú téli estén vagy egy szombat délelőtt a kényeztető lazítást. Hogy megtudjuk, a fővárosban melyik számít abszolút kedvencnek, online, nem reprezentatív szavazásunk eredményét vettük alapul. Íme, az első helyezett és a nem sokkal lemaradó dobogósok.

A kedvenc: Gellért Fürdő

Magyarországon az 1541-től 1686-ig tartó török uralom hatása még mindig tetten érhető, leglátványosabban talán a társas fürdőzés hagyományában. Számos budapesti fürdő túlélte a kommunizmus éveit, de egyik sem olyan érintetlenül, mint a Gellért Szállóé.

A városnak e szecessziós ékköve, a budapesti szállók nagyasszonya az 1900-as évek elején épült Caracalla római termáinak mintájára, 18 meleg vizű forrás fölé.

A Gellért Fürdő pompás üvegkupolája, aranyberakásos mozaikjai árnyékában a vendégek - helybéliek és turisták - úszó sakktáblákon vívják véget nem érő, komótos csatáikat, halkan beszélgetnek, és ráérősen úszkálnak a gyönyörűen kicsempézett medencékben.

Képeken a legjobb hazai gyógyfürdők

Nézegess képeket!

Elolvasom

Magyarországon a hírek szerint több mint ezer föld alatti termálvízforrás van, közülük nyolcvan fontosabb Budapest területén, de a Gellért mindenképp a fürdők Tádzs Mahalja: ehhez foghatóan színes, ragyogó környezetben nem lesz módod másutt megmártózni a kelet-európai kultúra hétköznapi hagyományaiban, ha csak néhány órára is.

Még egy kedvenc hely Budapesten

Budapest fürdői mellett van még egy hely, melyet nem mulasztanak el a külföldi látogatók. Videónk segít összeállítani egy tökéletes egyórás budai programot.

A második helyezett: Széchenyi Fürdő

Míg a Gellértet a fülledt szecesszió, addig a Széchenyi Fürdőt általában a neobarokk világ szerelmesei választják a pihenés helyszínéül. Az 1913-as megnyitásakor a világ legnagyobb fürdőkomplexumának számító, összesen 19 kültéri és beltéri medencéből álló Széchenyi Fürdő az egyik legimpozánsabb valamennyi budapesti fürdő közül. Az előtér színes mozaikokkal díszített kupolája, a római fürdőkre emlékeztető oszlopos fürdőcsarnokok és a szabadtéri gőzölgő medencékben sakkozó urak látványa már-már szimbolikus. A fürdő belső felújítását nemrég fejezték be.

A harmadik helyezett: Rudas Fürdő

A budai pasa, Szokoli Musztafa által 1566 és 1578 között építtetett Rudas Fürdőben máig élvezheted a korabeli török fürdők misztikus hangulatát. A nyolcszög alakú fürdőcsarnok színes üvegbetétekkel díszített kupolája a keleti mesék világába repíti a fürdőzőket.

Széchenyi Fürdő
Rudas Fürdő

A termálfürdőt hosszú ideig csak férfiak látogathatták, a 2005-ös felújítás óta azonban erre a nőknek is lehetőségük van. A női vagy férfinapokon még fürdőruhát sem kell vinni, a vendégek kötényt és törülközőt kapnak. Hétvégén pedig akár az éjszaka közepén is jöhetsz, mikor is a férfi-női társas fürdőzés is lehetséges. A fürdőben szauna is működik, emellett ivócsarnokában a Hungária-, az Attila- és a Juventus-források vizét is meg lehet kóstolni, illetve akár ivókúrát is tarthatsz.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Cikkünk Farkas Zoltán Hosszú hétvégék Magyarországon, illetve Patricia Schultz 1000 hely, amit látnod kell című könyve alapján készült. Előbbi a JEL-KÉP Kiadó, míg utóbbi a Vince Kiadó gondozásában jelent meg. Képek: www.roundtable.hu; hu.wikipedia.org, Raziel; www.aboriginal-budapest-apartments.com.

Ezt is szeretjük