Hogyan lehet eljutni Észak-Koreába, és mit lát ott egy turista?
Ezekhez a szabályokhoz azonban muszáj alkalmazkodni.

Észak-Koreát a világ legzártabb országaként emlegetik, így csak keveseknek jut eszébe, hogy a diktatórikus ázsiai országra turisztikai célpontként tekintsenek. Valójában azonban nem lehetetlen felkeresni az országot.
A turisztikai minisztérium célkitűzése, hogy 2020-ra évente kétmillió turista látogassa meg Észak-Koreát, ám jelenleg csak százezren érkeznek évente. Sokan ugyanis azt gondolják, lehetetlen turistavízumot szerezni az országba.
Hogyan lehet eljutni Észak-Koreába?
A népszerű tévhittel ellentétben nem nehéz vízumhoz jutni, legalábbis turistaként. Noha a médiát valóban nem látják szívesen, a turistáknak csak egy feltételt kell teljesíteniük, hogy az országba léphessenek.
A vízum igénylés során az utazni vágyóknak egy előre megtervezett túrát kell lefoglalniuk, melyen végig két észak-koreai vezető figyeli minden lépésüket, akiket a turisztikai minisztérium jelöl ki, és együttműködnek a három helyi utazási iroda egyikével.
Akiknek nem felelnek meg a csoportos utak, azok akár egyedül is elindulhatnak, ám a két helyi kísérő ilyenkor sem maradhat el. Amennyiben ez teljesül, a vízumot általában hat-nyolc hét alatt kiállítják.

Múzsák a csók után irodalmi est
Egy különleges estére számíthat, aki velünk tart, amely során életutak, művészet és anyaság fonódik össze a színpadon. Hernádi Judit és Tarján Zsófia őszintén mesélnek anya-lánya kapcsolatukról: hogyan élte meg a művésznő a gyermekvállalást, milyen érzés volt Zsófinak híres édesanya mellett felnőni.A könyvben szereplő nők történeteiről Bálint Lilla szerző mesél, míg Hernádi Judit egy-egy megrázó vagy felemelő könyvrészletet olvas fel.
Promóció
Mit látnak a turisták Észak-Koreában?
Az ország fokozatosan nyílik meg a turisták számára, így manapság már sokkal többet láthatnak a látogatók, mint tíz éve. Az idegenvezetések többsége Phenjanban kezdődik, ahol a forradalmi mártírok sírkertje, Kim Ir Szen emlékművei, Kim Dzsongun szülőháza, a nemzeti eszméknek emléket állító Dzsucse-torony, egy helyi sörgyár, egy bowlingpálya és egy katonai kiállítás tekinthető meg.
A fővároson kívül a turisták felkereshetik a Pohyon-templomot, a Szidzsung-tavat, az Ulim-vízesést, a Szamil-lagúnát és a Nemzetközi Barátság Kiállítást, mely a vezetőknek az évtizedek során küldött ajándékokat mutatja be. Emellett egy könnyű túra keretében a Kumgang-hegyet is sokan megmásszák.
A turistákra vonatkozó szabályok
Észak-Korea szigorú törvényei az utolsó szálig vonatkoznak a látogatókra is. A turistáknak tilos egyedül útnak indulni kísérőik nélkül, és fotózni is csak engedéllyel, a megfelelő helyeken szabad. Amennyiben a turisták Észak- és Dél-Korea határán keresztül érkeznek, további speciális engedélyekre is szükség van.
A legtöbb látogatás problémamentesen zajlik, ám az utazásokat szervező irodák arra figyelmeztetnek, hogy ez gyorsan megváltozhat, így erősen ajánlott, hogy minden turista regisztráltassa magát a fővárosban, Phenjanban nemzeti nagykövetségén.
- világjáró
- ázsia
- észak-korea
- kim dzsong un
- turizmus
- szálloda
- szállás
- útlevél
- tilos
- utazási iroda
- Utazás
OLVASD EL EZT IS!

- ázsia
- bizarr hely
A barátnőjét kivégző diktátor mindenkit vár: karácsony Észak-Koreában!

- ázsia
- szórakozás
Képek Észak-Korea titkos életéből: mintha egy másik bolygón járnál

- magyarország
- barátság