Életveszélyes, ha ezt csinálod a repülőn: kényelmesnek tűnik, de a szakértők óva intenek tőle
Veszélyes utazási trükk terjed az interneten, amit senkinek nem javasolnak a szakértők.
Előfordul, hogy a hosszú repülőút unalmas és kényelmetlen egy utas számára, egy idő után láb- vagy hátfájdalmak is jelentkezhetnek a mozgáshiány miatt. A panaszok kiküszöbölésére azonban az elmúlt időszakban egy furcsa és nagyon veszélyes tanács kezdett terjedni a közösségi oldalakon, melytől a szakértők is óva intenek.
A TikTok oldalán sajnos nem ritka, hogy a józan ész szűrője nélkül meglehetősen abszurd vagy akár káros tippeket kapnak fel a felhasználók, ám a szóban forgó repülőgépes trükk bevetése akár pillanatok alatt életveszélyes helyzetet is teremthet.
Biztonsági öves trükk a repülőn
Pillanatok alatt tízmilliókhoz ért el az a vírusvideó, melyben egy felhasználó azt állítja, a legkényelmesebb, ha a lábat felhúzza, majd a biztonsági övet a lábszár vagy boka köré tekerve kapcsolja be az utazó. Az őrült trend gyorsan elindult, és azóta rengetegen posztolták saját videóikat is az akcióról.
@sarcar_ To whoever posted this I owe you my LIFE 😫🙏👏😭 best thing i’ve ever learned from Tik Tok #travel #flying ♬ yall r weird under this sound.. - jeilyn 💤
A komfortérzetet valóban javíthatja a trükk, ám a szakértők hangsúlyozzák: különösen nagy veszélynek teszi ezzel ki magát mindenki. Michael Wallace, a Greenback Expat Tax Services utazási szakértője a thrillist.com-nak elmondta, hirtelen, váratlan turbulencia esetén minél gyorsabban be kell csatolni a biztonsági övet, méghozzá a szabályos módon, a derék köré. Ezt a mozdulatot már önmagában is nagyon lelassítja, ha közben a boka köré van tekerve az öv.
Turbulencia idején súlyos sérülésekhez is vezethet a nem megfelelő használat, hiszen az utas feje ebben a pózban nagyon könnyen az előtte levő ülésnek vagy a térdének ütközhet.
@helens_princessdiaries Best flight hack ever! #flighthack #flightcomfort #holiday #holidayhacks ♬ Never Lose Me - Flo Milli
A szív- és érrendszer egészségét is veszélyezteti a szokatlan módszer. A biztonsági öv boka körüli szorítása rontja az egyébként is lassabb vérkeringést, ami zsibbadást, merevséget okozhat a végtagokban, sőt a vérrögképződés esélyét is megnövelheti. A trombózisveszély elkerülése érdekében a megfelelő ruhadarabok kiválasztására is ügyelni kell, amelyről korábbi cikkünkben olvashattál.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A szakértő intő véleményét osztották a posztokhoz hozzászóló légiutas-kísérők is. Amennyiben az ember kényelmetlenséget érez az utazás során a tartós mozdulatlanság miatt, érdemes időnként felállnia, pár lépést megtennie, vagy legalább a lábfejet tudatosan átmozgatnia pár hasznos gyakorlattal akár ülve is.
Ezért jobb, ha nem rendelsz vizet a repülőn: légiutas-kísérők mesélnek kulisszatitkokról
Légiutas-kísérők avatnak be fedélzeti titkokba és mindenféle repülős érdekességbe.
Elolvasom(Borító- és ajánlókép: Getty Images Hungary.)
- repülőgép
- repülő
- repülés
- utazási tipp
- tiktok
- rossz szokás
- biztonsági öv
- biztonság
- légiutaskísérő
- veszélyes
- életveszélyes
- balesetmegelőzés
- Utazás