Magyarország a felszínen is számtalan csodát tudhat a magáénak, csak sejteni lehet azonban, mi mindent rejthet a föld mélye, a napjainkig feltérképezett barlangokból kiindulva viszont leszögezhetjük, hogy a felszín alatti formák tekintetében is a világ egyik legkülönlegesebb helyén élünk. Nézd meg a képeket!

A Budai-hegységben, a József-hegy alatt található Molnár János-barlang Magyarország legnagyobb víz alatti üregrendszerét jelenti, emellett akár a világ legnagyobb hévizes barlangja is lehet. A 1982 óta védettnek számító, az UNESCO Világörökség várományosi listáján is szereplő barlang jelenleg csak engedéllyel látogatható, volt azonban már szó arról, hogy megnyitják a turisták előtt. A képen a barlang alsó bejárata látható.
Fotó: hu.wikipedia.org, Szenti Tamás

A Denevérmúzeumáról is híres Abaliget barlangja a Mecsek leghosszabb patakos barlangja, amely szintén 1982 óta számít fokozottan védett természeti értéknek. Vezetett túrák keretében egy 466 méteres kiépített szakaszon látogatható is. Ha többet szeretnél tudni róla, kattints ide!
Fotó: hu.wikipedia.org, Kopoltra

A Közép-Európa leghosszabb, egyúttal az ország egyik leghíresebb cseppkőbarlangjának számító Baradla-barlangban többféle túra közül is lehet választani, amelyek keretében olyan természeti csodákat látogathatnak meg az érdeklődők, mint a Hangversenyterem, az Anyósnyelv, az Óriások terme vagy a híres Sárkányfej.
Fotó: www.orszagalbum.hu, Hegyeklánya

A Budai-hegységben, a II. kerületben található, légzőszervi problémákra kedvező hatású klímával bíró Szemlő-hegyi-barlang Budapest egyik fontos, védett természeti értéke, amely a turisták előtt is nyitva áll, vezetett túrák keretében lehet megtekinteni egy részét.
Fotó: hu.wikipedia.org, Szenti Tamás

Szintén látogatható a Pál-völgyi-cseppkőbarlang, amelyet a legenda szerint úgy fedeztek fel, hogy egy legelésző birka alatt beszakadt a föld, kimentése során pedig észrevették, hogy a föld alatti üregnek folytatása is van. A különleges cseppkőképződményeket magáénak tudó barlangot a legszebbnek tartják Budapesten.
Fotó: www.orszagalbum.hu, dale23

Tapolca tavasbarlangja is igazi különlegesség, egy része ugyanis csónakos túra keretében is megtekinthető. Az 1903-ban, kútásás közben felfedezett barlang a város alatti, tíz kilométer hosszú barlangrendszer része.
Fotó: www.orszagalbum.hu, szotyo78
Képek: hu.wikipedia.org, Szenti Tamás, Kopoltra, Szenti Tamás; www.orszagalbum.hu, Hegyeklánya, dale23, szotyo78.
Mi lehet ez? Titokzatos romok borítják a magyar erdőt
Hivatalosan nem létezik, sokan azonban hisznek a magyarok eltitkolt, ősi fővárosában. Nézd meg képeken a furcsa romokat!
Mi lehet ez? Titokzatos romok borítják a magyar erdőt: nézd meg a képeket!
Nézegess képeket!
Elolvasom