Aljas módszert vetnek be a tolvajok az autók feltörésénél: egy pénzérmét használnak hozzá
Az autók feltörésére szakosodott tolvajok aljas módszereket is gyakran bevetnek.
Az őrizetlenül hagyott, nem megfelelően lezárt autók a bűnözők kedvelt célpontjai, a tolvajok trükkös, gyors módszerekhez is gyakran folyamodnak a feltörés érdekében, amit fontos ismerni, hogy megelőzhesd.
Ha az ember tisztában van a tolvajok néhány alapvető technikájával, nagyobb eséllyel előzheti meg, hogy az autóját kifosszák. Egészen aljas módszereket is bevethetnek, amire sokan talán nem is gondolnának.
Az autó feltörése pénzérmével
A rohanós hétköznapokban az utazók nem mindig figyelnek oda a részletekre, amit a betörők hamar ki is használnak. Az interneten gyakran felhívják az autósok figyelmét egy aprópénzes trükkre, amely állítólag pontosan erre a szétszórtságra apellál. Ehhez tényleg csak egy kisebb pénzérmére vagy más vékony tárgyra van szükségük.
A tárgyat elméletileg óvatosan az utasoldali kilincsbe csúsztatják úgy, hogy bár az ajtót még ki lehet nyitni tőle, ismételten bezárni már nem. Így amikor a sofőr kiszállást követően le akarja zárni a kocsit, a zár kattan egyet, az ajtó mégis nyitható marad. Bár a témában jártasok szerint ez nem mindig működik, ezért akad, aki egyszerű hoaxnak tartja a módszer leírását, nem árt az óvatosság, egyes autótípusoknál ugyanis beválhat. Különösen fontos ellenőrizni minden beszállás előtt az ajtókat, illetve kiszállás és lezárás után megmozgatni minden kilincset, hogy kiderüljön, ha az egyik nyitva maradt.
Ezzel a módszerrel elsősorban azok a tolvajok élhetnek, akik előtte már kifigyelték az ember mozgását, és tudják, merre parkol le előszeretettel, így felkészülten csaphatnak le, és foszthatják ki az autót gyakorlatilag feltörés nélkül.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A parkolás módja sem mindegy
Amellett pedig, hogy az autót villámgyorsan ellenőrzi az ember minden be- és kiszállást követően, a parkolóhely körültekintő megválasztásával is sokat tehet a biztonságért. Közterületen a legjobb választásnak a jól megvilágított, forgalmasabb szakaszok számítanak, előnyös, ha térfigyelő kamera is van a közelben, de legalábbis erős fényű utcai lámpa.
A sötétebb, nyugodtabb, kevésbé frekventált utcarészek a tolvajok kedvencei, hiszen megzavarás nélkül végezhetik tevékenységüket, a lebukás veszélye minimális, de a felszívódás is egyszerűbb.
Ami ugyancsak lényeges a feltörés megelőzése érdekében, hogy semmiféle nagyobb értéket vagy annak látszó tárgyat ne hagyj az autóban. Táskát, kabátot még üresen se hagyj elöl vagy az ülés mellett. Ha mindenképp az autóban kell maradniuk, a csomagtartóban, esetleg a kesztyűtartóban van a helyük, ahol biztosan nincsenek szem előtt. Probléma esetén azonnal értesítsd a rendőrséget!
Mikor kell lecserélni a téli gumit?
A gumik barázdamélységét egy egyszerű trükkel is leellenőrizheted, komoly baleseteket előzhetsz meg ezzel a minimális odafigyeléssel.
Biztonságos a téligumi az autón? Egy 100 forintos érmével ellenőrizheted
A gumik barázdamélységét egy egyszerű trükkel is leellenőrizheted, komoly baleseteket előzhetsz meg ezzel a minimális odafigyeléssel.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)
- autós közlekedés
- autó
- autólopás
- betörés
- betörő elleni védekezés
- betörő
- tolvaj
- bűnözés
- rendőrség
- rendőrség tanácsai
- Utazás