Idegen lény körvonalai látszanak a domboldalban?

Képeken a világ egyik legrejtélyesebb helye

Nézd meg a furcsa alakot!

Az Atacama-sivatag nem véletlenül számít dobogósnak Chile turisták által leglátogatottabb úti céljai között, hisz számos szempontból számít igazi kuriózumnak, legyen szó holdbéli tájairól, gyönyörű, csillagos egéről, szélsőségeiről vagy épp ősi, rejtélyes rajzolatairól, köztük egy furcsa óriással. Nézd meg a képeket!

Máig az Atacama-sivatag legrejtélyesebb látnivalóit jelenti számos ősi rajzolata, melyek között talán a leghíresebb a képen is látható, chilei Atacama-óriás, mely körülbelül 120 méter hosszan terül el a domboldalban. A becslések szerint időszámításunk után 1000 körül készülhetett, és a többi földbe vésett rajzhoz hasonlóan meglehet, hogy a tiwanaku, illetve az inka kultúrához köthető.

Fotó: en.wikipedia.org/www.flickr.com, Emilio

Egyes vélekedések szerint az emberszerű, különös alak csillagászati funkciót tölthetett be, egyfajta naptár lehetett, míg mások szerint az itt élők istenének földi másaként szolgált, akitől bő termést és csapadékot reméltek. Persze az összeesküvés-elméletek híveit sem hagyja hidegen a rajz, vannak vélemények, melyek szerint nem embert, hanem földönkívülit ábrázol, egyfajta ősi, később istenként tisztelt idegent, aki egykor meglátogatta az emberiséget, és átadta tudását.

Fotó: Google Earth

Hasonló alakok máshol is feltűnnek az Atacama-sivatag területén.

Fotó: www.flickr.com, Shaun Dunphy

Az Atacama-sivatag egy Peru és Chile területén, a Csendes-óceán és az Andok között ezer kilométer hosszan elterülő kavics- és homoksivatag, mely egyúttal bolygónk egyik legöregebb sivatagát jelenti.

Fotó: hu.wikipedia.org, Uwe Dedering; nasa.gov

A táj szélsőséges időjárási körülményeiről is ismert, a Föld egyik legszárazabb helye, volt olyan időszaka, hogy évtizedekig nem is esett az eső.

Fotó: www.flickr.com, Jenn Dyer

Ritka tehát errefelé a csapadék, ha viszont mégis hull, a táj egész más arcot ölt, például vadvirágok nyílnak a korábbi kietlen helyeken.

Fotó: en.wikipedia.org

A szárazsággal kapcsolatban a tudósok megállapították, hogy a talajt a mikrobális élet szárazságküszöbe jellemzi - a hasonló körülmények miatt a NASA is előszeretettel teszteli itt Mars-járműveit.

Fotó: www.flickr.com, European Southern Observatory

De a csillagászat szempontjából más miatt is érdekes a sivatag, az alacsony nedvességtartalmú levegő tökéletes lehetőséget biztosít a csillagászati megfigyelésekre, nem véletlen, hogy több obszervatórium is található itt.

Fotó: www.flickr.com, Luis Calçada

Az Atacama-sivatag gyéren lakott területnek számít, azonban sajátos élővilága magával ragadó.

Fotó: www.flickr.com, Jenn Dyer

Nem a domboldalba vésett óriást illetik egyedül hasonló névvel a sivatag területén, az óriás kezének, illetve a sivatag kezének is nevezik ugyanis Mario Irarrázabal képen látható alkotását, mellyel a művész a magányt, igazságtalanságot, a szomorúságot és a kegyetlenséget, valamint az emberi sebezhetőséget kívánta kifejezésre juttatni.

Fotó: en.wikipedia.org, Araujojoan96

Azon turisták mellett, aki látnivalóira kíváncsiak, a sivatagot az autósportok szerelmesei - például rallysok - közül is sokan látogatják.

Fotó: www.flickr.com, European Southern Observatory
Creditek a képekhez: www.flickr.com, Emilio; Google Earth; www.flickr.com, Shaun Dunphy; www.flickr.com, Jenn Dyer; www.flickr.com, European Southern Observatory; www.flickr.com, Luis Calçada; Wikipédia/Atacama desert.

Földönkívüli leszállópályát találtak az internezetők

A Google Earth műholdas felvételein furcsa dolgok láthatók. Nézd meg képeken a legbizarrabb találatokat!

Földönkívüli leszállópályát találtak az internezetők

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük