Ha el kellene döntened, hogy mosógéped vagy interneted legyen, mit választanál?

A magyar Wi-Fi-felhasználók számára épp olyan fontos az internetelérés, mint az, hogy mosógép legyen a lakásban.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Wi-Fi szerves része az életünknek, ma már teljesen elképzelhetetlenek nélküle a mindennapok. A UPC több ezer internetező megkérdezésével készült felmérésében nemcsak a saját előfizetőik, hanem más szolgáltatók ügyfelei is elmondták a véleményüket. A cél az volt, hogy kicsit többet tudjunk meg arról, a hazai internetezőknek mit jelent a Wi-Fi és az internet, mennyire fontos szerepet tölt be a Wi-Fi az életükben, mit tudnak a működéséről és az ehhez szükséges eszközökről, vagy, hogy mennyire tudatosan és milyen szempontok alapján választanak internet-előfizetést.

A kutatás első, legalapvetőbb kérdései között szerepelt, hogy melyek azok a dolgok, amelyeknek megléte életbevágóan fontos az otthonunkban. Az természetesen nem meglepő, hogy a megkérdezettek 80%-a a fűtést tartja a legnélkülözhetetlenebbnek, ami nélkül pár órát sem bírnának ki. Az már annál inkább, hogy a Wi-Fit - mely a felhasználóknál az internet szinonimájának bizonyult - majdnem kétszer annyian mondták életbevágóan lényegesnek, mint a tévét, és majdnem ugyanannyian, mint a mosógépet.

A felmérésből kiderült, hogy az internet-előfizetés kiválasztásánál a negyedik legfontosabb szempont a csomaghoz járó Wi-Fi-router, valamint annak minősége, ahogy az is, hogy már a 65 éven felüli internet-felhasználók körében is a Wi-Fis netkapcsolat a leggyakoribb. Megfigyelhető, hogy az otthoni netezés során is egyre fontosabb az ingatlanokon belüli mobilitás és a mobil eszközök használata - minek köszönhetően jelentősen felértékelődött Wi-Fi szerepe.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Egyértelművé vált az is, hogy, bár a felhasználók egyre tudatosabban és rendszeresebben mérik a Wi-Fi sebességét, arról, hogy ezt milyen mértékben befolyásolja a router helyzete, vagy mi zavarhatja a jelet, már jóval kevesebbet tudnak. A válaszok alapján a Wi-Fi-használók nagyon fontosnak tartják a hálózati biztonságot, de ezen a területen még bőven fejlődni kell, hiszen a válaszadók jelentős része még mindig a szolgáltató által megadott jelszót használja, és a korhatáros tartalmak szűrésében sem alakult ki sokaknál a tudatosság. A teljes kutatási eredmény ezen a linken érhető el.

Vigyázz, kitől kérsz segítséget az interneten!

James Fridman elképesztően profi képszerkesztő, aki tehetségét mások képeinek javítására használja, aki sportot űz abból, hogy amit csak lehet, félreért, és teljesíti ugyan internetes megrendelői kérését, de totálisan kiforgatva.

Csak a táblát akarta eltüntetni a képről a lány: egész mást kapott helyette

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük