Vírusirtónak álcázza magát ez az androidos kártevő: minden pénzedet ellophatja egy aljas módszerrel

Nagyon óvatosnak kell lenni ezzel az aljas kártevővel!

Vultur androidos vírus
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Arcpirító módszerrel próbálja meg átejteni a gyanútlan felhasználókat a Vultur nevű androidos vírus legújabb iterációja. 

Vultur androidos vírus

Újabb variánsát fedezték fel az egyik legaktívabb banki trójai vírusnak, a Vulturnak, melynek első változatát még 2021 márciusában dokumentálták, írta a HVG a Bleeping Computer cikke alapján.

Az új, minden eddiginél kifinomultabb támadásra a Fox-IT kutatói figyeltek fel. Ez egy adathalász-SMS és egy telefonhívás együttesével próbálja meg rávenni a felhasználókat, hogy letöltsenek egy programot, ami látszólag a McAfee vírusirtónak tűnik. 

A települő alkalmazás azonban egy vírusirtó bőrébe bújt kártevő. 

GettyImages-1474112607
Fotó: Pekic / Getty Images Hungary

Mint a portál kifejti, a támadás első lépése egy adathalász-SMS, ami egy azonosítatlan tranzakcióra figyelmezteti az áldozatot - további információkért pedig azt kéri tőle, hogy hívjon fel egy magadott telefonszámot. 

A vonal túlsó végén lévő csaló ezután arra kéri az áldozatot, hogy nyisson meg egy újabb, SMS-ben kapott hivatkozást. A megnyíló oldal látszólag McAfee vírusirtó telepítését segíti, de valójában egy vírus, ami a Bruhilda nevű kártevőt installálja a készülékre. 

A telepítést követően a vírus további kártevőket szállít az eszközre, és kapcsolatot létesít a támadóval is, aki így szabadon készíthet képernyőképeket, tanulmányozhatja a billentyűleütéseket, és valós időben figyelheti a felhasználó minden tevékenységét. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Mivel egy banki trójai vírusról van szó, a végső cél egyértelműen a fizetési, banki adatok megszerzése, melyekkel ezután bármekkora összeget leemelhetnek az áldozatok számlájáról a támadók. 

A védekezés nagyon egyszerű: csak a Play Áruházból, megbízható fejlesztőktől származó applikációkat szabad letölteni az androidos készülékekre. 

6 millió forintot is kaphatsz, ha családi házad van: hamarosan indul az új otthonfelújítási program

Sok háztartást érinthet az új program.

Elolvasom

Képek: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük