Nem csoda, hogy ilyen sokan látták ezt a megrázó videót: a virtuális valóság megmutatja, milyen átélni egy atomrobbanást
Futótűzként terjed az interneten a hátborzongató videó.
Futótűzként terjed az interneten a videó, amelyen egy tengerparti nézelődő egyszer csak megtapasztal egy atomrobbanást.
A felvétel szerencsére a virtuális valóságból származik, de ettől nem sokkal kevésbé megrázó.
Ilyen lenne testközelből átélni egy atomrobbanást
Bár az internet berkeiben rengeteg különböző atomrobbanásokkal kapcsolatos videóval találkozhat a felhasználó, ez a mostani mindenképp a legmegrázóbbak közé tartozik.
A tény, hogy a néző a robbanást átélő személy szemszögéből nézheti végig az eseményeket, különösen hátborzongató atmoszférát ad a közel kétperces videónak.
A videó tengerparton álldogáló szereplője egyszer csak visszaszámlálást hall egy hangosbeszélőből. Ahogyan a számolás közeledik a vége felé, a karakteren érezhetően kezd elhatalmasodni a pánik. Aztán amikor a hangosbeszélőből hallatszó, torzított hang elér egyig, elszabadul a pokol.
Nuclear Bomb in virtual reality 😱pic.twitter.com/0gRFU1yMtP
— Tansu YEĞEN (@TansuYegen) October 5, 2022
Az eredetileg a The Unexplained nevű Twitter felhasználó által feltöltött videót már több mint 12 millióan látták, és teljesen érthető a népszerűsége.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Így nézett ki Hirosima az atomtámadás után: ma 76 éve dobták le a bombát
A Hirosimára augusztus 6-án ledobott, urántöltetű atombombát Little Boynak - kisfiúnak - nevezték az amerikaiak. A három nappal később, augusztus 9-én Nagaszaki városára ledobott plutóniumbomba pedig Fat Man - kövér ember - névre hallgatott. Korábban soha nem látott pusztítást végeztek.
Kiemelt képünk illusztráció, forrás: Getty Images Hungary
OLVASD EL EZT IS!
- történelem
- csernobil
20 éven át titkolták, hogy a csernobilihoz hasonló atomkatasztrófa történt
- kitüntetés
- robbantás