Nem csoda, hogy ilyen sokan látták ezt a megrázó videót: a virtuális valóság megmutatja, milyen átélni egy atomrobbanást

Futótűzként terjed az interneten a hátborzongató videó.

Ilyen lenne testközelből átélni egy atomrobbanást
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Futótűzként terjed az interneten a videó, amelyen egy tengerparti nézelődő egyszer csak megtapasztal egy atomrobbanást.

A felvétel szerencsére a virtuális valóságból származik, de ettől nem sokkal kevésbé megrázó. 

Ilyen lenne testközelből átélni egy atomrobbanást

Bár az internet berkeiben rengeteg különböző atomrobbanásokkal kapcsolatos videóval találkozhat a felhasználó, ez a mostani mindenképp a legmegrázóbbak közé tartozik.

A tény, hogy a néző a robbanást átélő személy szemszögéből nézheti végig az eseményeket, különösen hátborzongató atmoszférát ad a közel kétperces videónak. 

A videó tengerparton álldogáló szereplője egyszer csak visszaszámlálást hall egy hangosbeszélőből. Ahogyan a számolás közeledik a vége felé, a karakteren érezhetően kezd elhatalmasodni a pánik. Aztán amikor a hangosbeszélőből hallatszó, torzított hang elér egyig, elszabadul a pokol.

Az eredetileg a The Unexplained nevű Twitter felhasználó által feltöltött videót már több mint 12 millióan látták, és teljesen érthető a népszerűsége. 

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Így nézett ki Hirosima az atomtámadás után: ma 76 éve dobták le a bombát

A Hirosimára augusztus 6-án ledobott, urántöltetű atombombát Little Boynak - kisfiúnak - nevezték az amerikaiak. A három nappal később, augusztus 9-én Nagaszaki városára ledobott plutóniumbomba pedig Fat Man - kövér ember - névre hallgatott. Korábban soha nem látott pusztítást végeztek.

Így nézett ki Hirosima az atomtámadás után: ma 76 éve dobták le bombát

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kiemelt képünk illusztráció, forrás: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük