Egyre többen vásárolnak ezen a népszerű alkalmazáson keresztül: ezért lehet nagyon veszélyes

Így kerülheted el a csalásokat.

Vásárlás TikTokon
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A TikTok korunk egyik legnépszerűbb alkalmazása, és a világ több mint kétszáz országában több mint egymilliárd aktív felhasználója van. A felhasználók fele pedig 18 és 24 év közötti fiatal, akik nyitottak a platform kínálta új lehetőségekre.

Ilyen például a vásárlás: az alkalmazásban ugyanis a felhasználók és a márkák megmutathatják termékeiket videókban és élő adásokban, és onnan közvetlenül meg is lehet vásárolni őket. Az emberek már nagyjából 850 milliárd forintot költöttek a felületen, és a felhasználók fele már vett valamit a TikTok LIVE-on keresztül. Érthető tehát, hogy óriási benne a potenciál, azonban nagyon veszélyes is lehet.

Vásárlás TikTokon

Mint minden online vásárlás esetén, itt is különösen fontos, hogy körbejárjuk az adott termékeket és magukat az értékesítőket is. Figyeljünk arra, hogy megbízható forrásból rendeljünk, ugyanis könnyen lehet, hogy átverés áldozatai lehetünk. Csak alapos megfontolás után adjuk meg a vásárláshoz bankkártyaadatainkat. 

GettyImages-1256190443
Fotó: SOPA Images / Getty Images Hungary

Ne impulzusból vásároljunk

Ha tehetjük, ellenőrizzük, hogy az Árukereső.hu-n elérhető-e ez a termék - hátha kiderül, hogy akár jobb áron is hozzáférhetünk. A TikTok-videók egyik fő célja, hogy azonnal hassanak ránk, és impulzusvásároljunk. Célszerű azonban megfontoltnak lenni és alaposan körbejárni kiszemelt termékünket. Az Árukereső.hu-n pontosan ezt a célt szolgálják a „Megbízható bolt” jelölésű üzletek: náluk minimális az esély, hogy pórul járjunk, ugyanis a felhasználói visszajelzések, az értékelések és az állandó megbízhatóság az, amivel kiérdemelhették ezt a titulust. Sőt, külön figyelmet érdemelnek Az Ország Boltja verseny nyertesei, amely vállalkozások nem csak megbízhatóságukkal, hanem kimagasló ügyfélélményükkel nyerték el a címet, melyben a vásárlói visszajelzések játszották a legfőbb szerepet.

Ellenőrizzük az értékesítőt

Nézzük meg, hogy egyáltalán ki az, akitől vásárolnánk. Ha pár napja jött létre a profilja, vagy úgy tűnik, hogy követőinek jelentős része nem valódi ember, hanem bot, akkor ódzkodjunk a rendeléstől. Megnézhetjük, hogy van-e egyáltalán saját honlapja, vagy csak gyorsan létrehozott egy fiókot a könnyű pénzszerzés érdekében.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ismerjük a lehetőségeinket

Lehetséges, hogy a csalás lényege, hogy megkapjuk a terméket, csak az nem olyan, mint amilyet szerettünk volna. Ilyenkor nagyon fontos, hogy már előre tájékozódjunk arról, hogy mik az opcióink: a TikTokon például a termék beérkezését követően hat napunk van jelezni problémánkat. Az Árukereső.hu-n pedig a vásárlási garancia gondoskodik arról, hogy elégedettek legyenek az ügyfelek.

Hiába tűnik tehát vonzónak az, hogy kedvenc tiktokereinktől rendeljünk közvetlenül termékeket, a fizetés előtt gondoljuk át a folyamatot, és bizonyosodjunk meg akár más felületeken arról, hogy hiteles forrásból vásárolunk. Az online vásárlás térnyerése és folyamatos bővülése csalások és átverések újabb műfajait teremti meg, így mindannyiunk érdeke, hogy felelősen, megfontoltan vásároljunk.

A legaljasabb átverések, amivel a cégek csomagolást manipuláltak: képek a szemfényvesztő trükkökről

Elképesztő, hogy mit engedtek meg maguknak ezek a cégek.

A legaljasabb átverések, amivel a cégek csomagolást manipuláltak: képek a szemfényvesztő trükkökről

Nézegess képeket!

Elolvasom

Képek: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük