Tinder-szerű álláskereső applikációt fejlesztettek ki: ilyen különlegesen működik
A magyar fejlesztésű alkalmazás célja, hogy hatékonyabbá tegye a munka-, illetve a munkaerő-keresést.
A Giggle nevű applikáció a népszerű randialkalmazások módszerét használva próbálja növelni a munkára jelentkezés gördülékenységét. Célja, hogy a diákokat, egyetemistákat, friss diplomásokat vagy munkavállalókat másodlagos vagy alkalmi munkakörökbe vonjanak be, így megszüntetve a munkaerőhiányt.
A munkaadók gyakran találkoznak azzal a problémával, hogy a munkavállalók nem jelennek meg az interjún, nem jelennek meg az első napjukon, vagy pár nap után eltűnnek. Ilyenkor a toborzási folyamat újrakezdődik, ami sok energiát és anyagi forrást vesz el.
A Tinder módszerét vették alapul
Ezeket a problémákat hivatott orvosolni az új, magyar fejlesztésű Giggle nevű applikáció. Az alkalmazás lényege, hogy függetlenséget kereső munkavállalókat párosít munkaerőt igénylő vállalkozásokkal. A kiválasztás értékelések és profilok által történik, és - ahogyan a Tindernél is - itt is matchek vannak. A felvétel rendkívül gyors, a munkaerő akár 24 órán belül munkába állhat.
A Giggle munkavállalói értesülnek az aktuálisan elérhető munkákról, és lehetőségük van értékeléseket olvasni a munkaadókról. Személyre szabható keresési feltételek vannak, különböző műszakokat, munkaórákat lehet választani, időbeosztásukhoz mérten. A munkáltató cégek szintén olvashatnak értékeléseket, kizárhatják azokat a munkakeresőket, akik nem megbízhatóak - például ahogy korábban írtuk, nem jelentek meg egy interjún.
Sebestyén Ádám, a Giggle egyik alapítója úgy véli, egyre nagyobb a kereslet a rugalmas, időszakos munkák iránt. A startup szerint prioritássá vált az azonnali munkába állás, a kötetlen munkaidő és a projekt jellegű munka. Gyakori a munkaerő-vándorlás, ezért az elköteleződés minimalizálása csalogatóan hathat az új munkavállalók számára. A Giggle applikáción lehetőségük van számukra eddig ismeretlen terepen kipróbálni magukat - és adott esetben hosszú távon is maradni.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A Giggle törekszik arra, hogy a pontos munkaidő, a munkavégzés helye, a részletes feladatkör és a különböző juttatások transzparensen jelenjenek meg az alkalmazásban. A keresési folyamat, valamint az elbírálás automatizáltan működik, ami a toborzók életét is megkönnyíti. Az interjúk többnyire videósak. A startup mára kétezer műszakot töltött be eddig, negyven céggel dolgozik együtt, a felvett felhasználók pedig összesen harmincmillió forintot kerestek eddig.
Így használd a LinkedInt, ha jó állást szeretnél - Olvass tovább!
Manapság már nem csak a jó önéletrajz hozhatja meg a sikert az álláskeresésben. Sőt, sokszor ez édeskevés hozzá. A cégek általában már a jelentkezők közösségi oldalait is csekkolják a kiválasztási folyamat során. A LinkedIn pedig különösen hasznos lehet, ha azt szeretnéd, hogy felfigyeljenek rád, és téged szemeljenek ki.
Így használd a LinkedInt, ha jó állást szeretnél: nagyon nem mindegy, milyen a profilod
A LinkedIn hasznos platform az álláskeresők számára: így használd, hogy tényleg gyorsan megkaparintsd álmaid melóját.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
- munka
- munkahely
- munkavállaló
- munkakeresés
- állás
- álláskeresés
- munkaerőpiac
- applikáció
- fejlesztés
- Terasz
OLVASD EL EZT IS!
- munkaerőpiac
- turizmus
Durva adatok érkeztek a munkaerőhiányról - Ide keresik a legtöbb embert
- munkaerőpiac
- felmérés