A tűzoltók azt kérik, ne a 112-t hívd, ha baj van - Helyette ezt javasolják
Nyílt levélben írták le, miért tart tovább az intézkedés.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- 10 kép Észak-Koreából, amiért kitiltást kapott a fotós – Ezt az arcát senki nem láthatja az országnak
Október 22-én egy szolnoki társasház gyűjtőkéményéből visszaáramló füst miatt kért segítséget egy lakó. A Lánglovagok.hu szerint a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság műveletirányítása azt közölte a telefonálóval, hogy a legközelebbi munkanapon, tehát a másnapi nemzeti ünnep miatt október 24-én a katasztrófavédelem kéményseprője majd megnézi, mi lehet a baj.
Pár óra múlva azonban a rendőrség kérésére a műveletirányítás már riasztotta a tűzoltókat, mert ugyanebben a házban nem tudtak bejutni egy idős nő lakásába, és füstszagot éreztek. A tűzoltók betörték a bejárati ajtó fölötti kis ablakot, ahonnan nagy mennyiségű füst jött ki. Az asszonyt a konyhában, a földön holtan találták meg. Mint kiderült, a tűzhelyen lévő étel, konyharuhák és néhány berendezési tárgy égett, majd a tűz magától kialudt.

Az első bejelentő a halálos áldozat szomszédja volt, aki tehát nem kéményhiba, hanem a tűz miatt érezhette a füstöt - írja a Lánglovagok.hu. Az eset kapcsán a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete nyílt levélben hívja fel a figyelmet arra, hogy az egységes segélyhívó szám, a 112 bevezetése óta nem a tűzoltóságokra érkeznek be a tűz és egyéb káresetek jelzései.
A közleményben hangsúlyozzák, hogy a központi segélyhívó központokban polgári személyek teljesítenek szolgálatot, nem tűzoltók, nem rendőrök és nem mentősök. Azt javasolják, hogy mindenki írja be a telefonjába a lakóhelyéhez legközelebbi tűzoltóság, rendőrség és mentőállomás telefonszámát, mert így hamarabb érkezik a segítség!
OLVASD EL EZT IS!

- rendőrség
- közlekedés