Kiderült a megrázó igazság a torinói lepelről: így kerülhetett rá Jézus arca

Úgy néz ki, mégis a keresztre feszítés kínszenvedésének nyomai vannak a halotti lepedőn.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A római katolikus egyház legszentebb ereklyéjével kapcsolatban számtalan kutatás és tudományos elemzés született, de eddig elsősorban csak legendaként kezelték azt, hogy a Torinóban található leplen Jézus arc- és testlenyomata maradt fenn.

A legújabb kutatások azonban komoly bizonyítékokkal támogatják azoknak a hitét, akik Isten fiának tulajdonítják a lenyomatot. Egy olasz kutatócsoport ugyanis a legújabb technológiával bizonyította be, hogy a lepedőn egy brutális kínzást és keresztre feszítést átélt ember testének véres nyoma látható.

Eddig is szent volt a lepel

A torinói leplet a Keresztelő Szent János-katedrálisban őrzik, és eddig is szent kegytárgynak tartották a hívők. A tudóstársadalom számára azonban kétséges volt, hogy a lenvászon lepedőn kirajzolódó arc és test valóban Jézusé volt-e.

A Krisztallográfiai Intézet kutatói most a lenvászon rostokon ferritint és kreatinint találtak, ami azt feltételezi, hogy nem festékkel színezett a lepel, hanem emberi vér van rajta, ami méghozzá egy kínzást átélt személytől származik.

Szenvedés jeleit látni rajta

Abban mindenki egyetértett, hogy a lenvászon lepedőt arra használták, hogy valakinek a halott testét csomagolják bele, temetés előtt. Elvio Carlino, a Krisztallográfiai Intézet munkatársa úgy fogalmazott, hogy az anyagba nagy szenvedést átélt, erőszakos halált halt áldozat testét bugyolálták be. Mindez ellentmond azoknak a kétkedőknek, akik azt állították, hogy a leplet utólag festették vörösre a középkorban a hamisítók.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

További bizonyítékok

Giulio Fanti, a Padovai Egyetem tanára is elmondta, hogy a vásznon található részecskéknek sajátos szerkezetük, méretük és eloszlásuk van, ami mind azt támasztja alá, hogy Jézusé a halotti lepel, hiszen a három méter hosszú és egy méter széles lepedő rajzolata valóban kiad egy Jézus arcához hasonló formát.

Az elektronmikroszkóppal készített vizsgálatokról és a most feltárt kémiai bizonyítékokról komoly tanulmányok születtek. Eddig még soha senki nem került ennyire közel ahhoz, hogy bizonyítani tudja a torinói lepel eredetiségét.

Ezt is szeretjük