Egy egész szellemváros nyomaira bukkantak a sivatagban: még a térképeken sem volt feltüntetve
A Utah állambéli Terrace területén mind a mai napig feltárandó rejtélyekről hullik le a lepel.

- 2 dolog, ami nélkül gyorsan elveszíti feszességét az arcbőr: így lassíthatod a kollagén és az elasztin csökkenését »
- Csodás divatfotókon a ’90-es évek és napjaink szupermodelljei: együtt mutatják be az újdonságokat »
- A Super Bowl történelmének legemlékezetesebb divatpillanatai: Jennifer Lopez és Shakira abszolút elvitték a show-t »

- Lovas Rozi ritkán látott férjével: János ilyen jóképű pasi
- Te felismered ezt a KRESZ-táblát? 8 kérdés, amire tudni kell a választ a közlekedésben
- Melyik magyar város vasútállomása van a képen? 8 kérdés, ami sokakat zavarba hoz
- Ez a hét nő viselhet fehéret a pápa előtt - Másoknak tilos ilyenben találkozni vele
- Ennyi lépést kéne megtenni naponta a stroke ellen 60 éves kor felett
Szellemvárosnak vagy kísértetvárosnak hívjuk a teljesen elhagyatott, elnéptelenedett településeket. Ezek a falvak vagy városkák általában félreeső helyeken találhatók, nincsenek jelölve a térképeken, így sokan még a létezésükről sem tudnak, egészen addig, amíg valaki fel nem fedezi őket.
A világ számos pontján vannak szellemvárosok, amelyek csak arra várnak, hogy az emberek elé tárják a rejtélyeiket. A Utah államban található Terrace is egy közülük. Az egykor ötszáz lelket számláló helység a mai napig szolgál kinyomozandó titkokkal.
Egy komplett városnegyedre bukkantak a sivatagban
Az egyik ilyenről hullt le a lepel a Live Science beszámolója szerint. Egy komplett városnegyedet fedeztek fel a területén, amelyet egészen idáig senki nem ismert. Az 1869 áprilisában alapított Terrace a transzkontinentális vasútvonal megépítése miatt jött létre, amelyen többek között kínai bevándorlók dolgoztak.

Az Iowát a San Francisco-öböllel összekötő vasút létrehozásán mintegy 11 ezer ázsiai munkás vett részt, bár gyakori volt, hogy kínai bevándorlókkal is dolgoztak ezeken az építkezéseken, a kisebbségek diszkriminációja miatt róluk a legtöbb forrás nem tesz említést. Christopher Merritt utahi műemlékvédelmi szakértő szerint épp emiatt történt az is, hogy a kínai városrészt sem jelölték Terrace térképein.
A Kínai Vasúti Munkások Leszármazottainak Szövetségével együttműködve a régészek két feltárást is folytattak a vadnyugati szellemvárosnál. A szakértők tíz-húszezer tárgyat, kínai érméket, játékokat, porcelántöredékeket és kőedényeket is találtak, amelyek alapján kirajzolódott az eddig ismeretlen kínai negyed. Egy 1870-ben tartott népszámlálás szerint körülbelül 56 kínai élhetett a településen, azonban ez az érték valószínűleg csak megközelíti a valóságot, mivel az efféle felméréseken gyakran alábecsülték a kisebbségeket.

Terrace története egyébként a vasút építése miatt kezdődött, majd épp ezért is ért véget. 1902-ben új vonal nyílt a Great Salt Lake-en keresztül, ami azt jelentette, hogy a munkásoknak már nem kellett körbeutazniuk a tavat, és elhaladniuk a város mellett. Emiatt 1904-re Terrace lakatlan város lett.
Így néznének ki az ókori világ csodái, ha még ma is jó állapotban lennének
Az illusztrátor elképzelte, milyen lenne, ha az ókor legmonumentálisabb építményei még ma is állnának.