A babákat nem érdekli a háború: volt, akinél menekülés közben jött a baba, más a kórház pincéjében szült
Az orosz-ukrán konfliktus a kismamák helyzetére is hatással van.

- Vidám, feltűnő mintákat hoz magával a nyári körömdivat: 6 mutatós manikűr a bohémtól a letisztultig »
- Sokáig feszes és rugalmas marad az arcbőr, ha a fényvédő nem marad ki a rutinból: 3 ok, amiért megéri mindennap használni »
- Az 54 éves Julia Roberts ismét bevetette kedvenc stílustrükkjét: lenyűgözően festett Cannes-ban »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
Bár Ukrajnában harcok dúlnak, és az ottaniak számára semmi sem ugyanolyan, mint egy héttel ezelőtt, az élet nem áll meg: az esedékes szülések megindulnak függetlenül attól, hogy hol van éppen a kismama. Az ilyen szituációkból több különleges eset is kerekedett az elmúlt napokban, melyek közül kettő is Magyarországon történt.
A Police.hu közlése szerint az Ukrajnából menekülők között szerdán vonattal érkezett a Nyugati pályaudvarra egy többgenerációs család is egy várandós nővel, akinél már beindultak a szülési fájások. A család a Nyugati pályaudvaron kért segítséget a rendőröktől, akik mentőt hívtak. A kismama csütörtök hajnalban a kórházban adott életet egy egészséges kisfiúnak.
Szülés háború idején
Egy másik Ukrajnából érkezett kismama a Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján hozta világra egészséges gyermekét kedden este, terhességének 40. hetében. A kismama családjával együtt az ukrajnai Husztról menekült el a hazájában dúló háború miatt az egyetem tájékoztatása szerint. dr. Ács Nándor, a Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója kiemelte: a szülés időpontjában egy kárpátaljai származású, a klinikán gyakorlatot folytató szülésznő tudott anyanyelvén beszélni a kismamával.
A két menekült asszony olyan szempontból szerencsésebb helyzetben van, hogy újszülöttjükkel együtt megfelelő ellátásban részesültek életük nagy pillanatában. Ám az Ukrajnában maradt kismamák állapota kevésbé megnyugtató: sokan a kijevi kórház óvóhelyként használt pincéjében kényszerülnek átélni a szülést.
Kiemelt kép: Anadolu Agency/Getty Images/Aytac Unal
OLVASD EL EZT IS!

- oroszország
- tüntetés