Itthon örülünk, ha jön a vonat, de Japánban valami egészen elképesztőt csináltak

Van egy állomás Japánban, ahonnan sehová nem vezet út.

Seiryu vonatállomás Japánban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

A japán kultúra egészen más, mint az európai. Sok mindent tanulhatnánk az ázsiai néptől, többek közt arról, hogyan kell értékelni az élet apró örömeit és a körülöttünk lévő világ szépségeit. E szemlélet jegyében nem sajnálnák az időt és az energiát olyan dolgok létrehozására, amelyek másokban talán fel sem merülnének. Ilyen a Seiryu Miharashi Eki vasútállomás is, amely kizárólag azért épült, hogy az arra járók gyönyörködhessenek a természetben.

A megállóhely egyetlen peronból áll, amit leszállás után tilos elhagyni. Nem is nagyon lenne hová mennie az embereknek, mert semmilyen kiépített út nem vezet a civilizációba. Mindössze arra szolgál, hogy a hosszú vonatozás során az utasok leszállva kinyújtóztassák a tagjaikat, szusszanjanak egyet, és megcsodálják, mennyire szép a táj az állomás környezetében, majd visszaüljenek a szerelvényre, és továbbhaladjanak.

Különleges állomás Japánban

A szellemállomásként is emlegetett látványosságot 2019 tavaszán nyitották meg, és tényleg csak egy elkerített, részben fedett platformból áll. Sem jegykiadó automata, sem épület, de még rámpa sincs a közelben. Olyan, mint egy nem mindennapi kilátó, ami kizárólag vonattal lehet megközelíteni: az egyik oldalán csodálatos, magas hegyek látványában gyönyörködhetnek az utasok, a másik oldalon pedig a mélybe tekintve a szépséges Nishiki-folyó bűvöli el az utasokat.

A Seiryu Miharashi Eki megállóhely Jamagucsi prefektúrában található, a Nishikigawa Seiryu vonalon. Neve magyarul azt jelenti: tiszta folyami kilátóállomás. A különleges objektumot a Nishikigawa Railway vasúti társaság építtette, és 112 millió jenbe került, ami mai árfolyamon nagyjából 270 millió forintnak felel meg. Nagy sikert aratott a projekt, és már öt éve hatalmas népszerűségnek örvend.

Bevételt is hoz a társaságnak, mert különvonatok közlekednek arra, amelyekre kizárólag azért vesznek jegyet az utasok, hogy eltölthessenek egy kis időt a nem mindennapi környezetben. Az egyedülálló látnivaló gyorsan a turisták kedvelt célpontja lett, és a közösségi médiában is hamar elterjedt a híre. Azóta is sokan posztoltak mesés fotókat és videókat a panorámáról, a megálló néhány hét leforgása alatt, mai kifejezéssel élve, kedvelt instázható helyszínné vált.

A cikk az ajánló után folytatódik

Játssz a Gösserrel!

Vásárolj 2 db Gösser terméket, töltsd fel a kódot a Screvo App-ba és nyerj!

Advertisement

Promóció

A japán vasúti közlekedés egyébként is legendás, erről ide kattintva korábbi cikkünben is olvashatsz. Az üzemeltetők és a dolgozók hozzáállása, a körülmények, amelyeket megteremtettek, valamint minőség egyedülálló a világon. Rendkívül gyors és pontos szolgáltatásra számíthatnak azok, akik jegyet váltanak a japán vonatokra, elég csak a nagy sebességű vasúthálózatra, a sinkanszenre gondolni, melynek mágnesvonatai 580 kilométer per órás sebességgel is képesek közlekedni. A különleges állomáshoz hasonló plusz élmény pedig a cseresznye a hab tetején az utasok számára.

Emberek élnek a házban, amin keresztülmegy egy vonat: állítólag nem zavarja őket

A nem mindennapi vasút Kínában található.

Elolvasom

Kiemelt kép: Wikipedia/JobanATOS

Ezt is szeretjük