Ilyen volt Észak-Korea fővárosa a múlt század elején: ritka felvételek kerültek elő
Mielőtt még elzárták volna a világ elől, így élték mindennapjaikat az ott élők.
Észak- és Dél-Koreáról a második világháború óta beszélhetünk, ekkor osztották ugyanis ketté az egyébként kacifántos történelemmel bíró Koreát. A város látképét manapság a szocialista realizmus határozza meg, de nem volt ez mindig így. Phenjan egykor Korea vallási fellegvárának számított, a települést sújtotta háborúkban azonban az emlékművek többsége odaveszett.
1910-ben, miután lezajlott az orosz-japán háború, Japán megszerezte a Koreai-félszigetet, 1919-ben azonban lázadás tört ki a szigeten az elnyomás ellen. A zendülést kegyetlen megtorlás követte, ugyanis mintegy hatezren meghaltak, 35 ezren pedig fogságba estek. Érdekesség, hogy amíg a japánok uralták, Phenjan a Heijo nevet viselte. Nézd meg képeken, hogyan éltek a japán megszállás alatt a 20. században az emberek!
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!