Ilyen volt Észak-Korea fővárosa a múlt század elején: ritka felvételek kerültek elő

Mielőtt még elzárták volna a világ elől, így élték mindennapjaikat az ott élők.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Észak- és Dél-Koreáról a második világháború óta beszélhetünk, ekkor osztották ugyanis ketté az egyébként kacifántos történelemmel bíró Koreát. A város látképét manapság a szocialista realizmus határozza meg, de nem volt ez mindig így. Phenjan egykor Korea vallási fellegvárának számított, a települést sújtotta háborúkban azonban az emlékművek többsége odaveszett.

1910-ben, miután lezajlott az orosz-japán háború, Japán megszerezte a Koreai-félszigetet, 1919-ben azonban lázadás tört ki a szigeten az elnyomás ellen. A zendülést kegyetlen megtorlás követte, ugyanis mintegy hatezren meghaltak, 35 ezren pedig fogságba estek. Érdekesség, hogy amíg a japánok uralták, Phenjan a Heijo nevet viselte. Nézd meg képeken, hogyan éltek a japán megszállás alatt a 20. században az emberek!

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Ezt is szeretjük