Így nézhetett ki Van Gogh és Napóleon valójában - Élethű képeken az arcuk

A digitális technikának hála ma már olyan emberek realisztikus képét is könnyű létrehozni, akik több évszázaddal ezelőtt éltek.

Realisztikus portrék

A modern világban már szinte el is felejtjük, milyen szerencsések vagyunk, hiszen bármilyen pillanatot élesen és tűpontosan megörökíthetünk az utókor számára. Ez nem volt mindig így.

A régi időkben a művészek sokszor megrendelésre vagy szubjektív módon festették a portrékat, de a fekete-fehér fotók alapján sem mindig egyértelmű, hogy is nézett ki valójában a rajta látható ember. A digitális technika segítségével most újraalkották a portrékat, hogy realisztikus módon is megismerhessük a régi korok nagy embereit.

Így nézett ki Napóleon és Van Gogh

Bas Uterwijk amszterdami fotós számítógépes grafikával, 3D animációval és speciális effektusokkal is dolgozik. 2019-ben kezdett festményeket vagy mesefilmkaraktereket átdolgozni, hogy megmutassa, milyenek is lennének egy sokkal realisztikusabb ábrázolásmódban. A művész elmondta, hogy szerinte az emberi arc nem változott drasztikusan az évszázadok során, csak a hajviselet vagy smink miatt tűnik így. A régi korok emberei mégis sokak fejében kissé eltorzultan élnek a korhű ábrázolások és pontatlanságok miatt. Ezen szeretett volna változtatni, hogy lássuk, a múlt alakjai is nagyon hasonlóak hozzánk.

Napóleon
Fotó: ganbrood / Instagram
Vincent Van Gogh
Fotó: ganbrood / Instagram
George Washington
Fotó: ganbrood / Instagram
Ilyen lehetett Michelangelo Dávid-szobra a valóságban.
Fotó: ganbrood / Instagram
Frankenstein
Fotó: ganbrood / Instagram
A New York-i Szabadság-szobor
Fotó: ganbrood / Instagram
Rembrandt
Fotó: ganbrood / Instagram
I. Erzsébet angol királynő
Fotó: ganbrood / Instagram

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

(Képek forrása: ganbrood / Instagram)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük