Magyar éremeső a nyílt vízi úszáson - Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid is dobogóra állt

Elképesztőt hajráztak a magyarok a nyílt vízi 10 km-es úszáson.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A 10 km-es nyílt vízi úszáson két magyarért is izgulhattunk. Rasovszky Kristóf arany-, Betlehem Dávid bronzérmet nyert a nyílt vízi úszók versenyében a párizsi olimpián.

A veszprémiek 27 éves kiválósága - aki három éve Tokióban második volt - szinte végig vezetett a 10 kilométeres pénteki viadalon.

Két érem a nyílt vízi úszáson

Rasovszky napra pontosan 12 évvel Risztov Éva londoni győzelmét követően a nyílt vízi szakág második aranyát nyerte, és ez a magyar úszósport 32. olimpiai elsősége.

A szám másik magyarja, Betlehem Dávid ugyancsak kiváló versenyzéssel harmadikként csapott a célba.

(Képek forrása: MTI/Czeglédi Zsolt)