Véd a ráktól, eltünteti a pattanásokat, és nagyon finom

A paradicsom hatásai

A paradicsom nemcsak egészséges, de szépít is.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A paradicsom nemcsak egy ízletes zöldség, hanem egy sor jótékony hatással is bír, amit érdemes kihasználnod. A segítségével megelőzheted a rákot, megszépülhet a bőröd, sőt, a fogyásban is hasznát veheted.

Az egészségre gyakorolt hatása

A paradicsom C-, A-, B1-, B2-vitamint is tartalmaz, azonban nemcsak ezek, hanem likopin is található benne, ettől az anyagtól lesz piros a színe. A likopin antioxidáns hatású: semlegesíti a szabadgyököket, ezzel megakadályozza, hogy daganat alakuljon ki a szervezetben, például a mellben vagy a gyomorban. Ez az anyag véd a degeneratív idegrendszeri megbetegedésektől is.

Így segít hozzá a szép bőrhöz

A paradicsommal nemcsak belsőleg táplálhatod a bőrödet, hanem akár pakolásként is hasznosíthatod. Az említett likopin hozzájárulhat ahhoz, hogy megőrizhesd a bőröd fiatalságát. Egyrészt megelőzi a ráncok kialakulását, másrészt a káros UV-sugarak elleni védelemben is szerepet játszik, de a C-vitamin is gátolja a sejtek öregedését. A paradicsom antibakteriális, gyulladáscsökkentő hatással is bír, ezáltal felveheted vele a harcot az aknék, pattanások ellen. A benne található karotinnal még a barnulást is elősegítheted.

Fogyaszt is

A paradicsomnak alacsony a kalóriatartalma - 100 gramm mindössze 18 kalóriát jelent -, így akkor is bátran eheted, ha van rajtad egy kis felesleg. A zöldségben található C-vitamin zsírégető tulajdonságú, serkenti az anyagcserét, a benne lévő kálium pedig vízhajtó hatású. Ha fogyókúrázni szeretnél, a paradicsomot akár kúraszerűen is fogyaszthatod, például ezt a mintaétrendet követve.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük