A furcsa külsejű ausztrál állat olyan, mint egy plüss - Képeken az óriás repülőerszényes

Az aranyos erdei állatot kevesen ismerik, hiszen nagyon rejtőzködő életmódot él.

Óriás repülőerszényes
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Föld kontinensei közül talán Ausztrália a legérdekesebb az élővilág szempontjából. Itt olyan különleges fajok találhatók, amik sehol máshol a világon, ez pedig annak köszönhető, hogy korán leszakadt a többi kontinenstől.

Bár a természettudósok mindent megtesznek annak érdekében, hogy minden ottani, különleges állatot azonosítsanak, nincs könnyű dolguk: nemrég az óriás repülőerszényesről is kiderült, hogy valójában három faját is meg lehet különböztetni.

Képeken az aranyos állat

Az óriás repülőerszényest kevesen ismerik, hiszen csak Kelet-Ausztráliában él, de ott is kizárólag az eukaliptuszerdőkben található meg. Mivel éjszakai életmódot folytat, ezért még jobban eltűnik a kíváncsi szemek elől, de szerencsére még így sem lehetetlen rátalálni. Különlegességét azonban nemcsak életmódja, hanem külseje is adja, hiszen nemcsak aranyos, hanem még siklani is képes a levegőben repülőhártyájával.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

(Képek forrása: Instagram)

Ezt is szeretjük