Ezekről a nőkről bárki példát vehet: halászként és anyaként is nap mint nap helytállnak
Marokkóban egyre többen vannak a női halászok.


- Sokáig újszerűek maradnak a legkényesebb ruhaanyagok, ha jól bánsz velük: a selyem és a gyapjú is meghálálja a törődést »
- A 62 éves Sharon Stone stílusa csupa meglepetés: a szexisen merész és a vagány ruhákat is lazán bevállalja »
- Pattanásokat, rosaceát, hajhullást okozhat ez a ronda kis élősködő: mikor merülhet fel a gyanú, hogy a bőratka a ludas? »
- Kiderült, Dobó Kata miért szakított Andy Vajnával: 8 év után zárta le élete egy szakaszát
- Auschwitzban halt meg a 14 éves lány: utolsó fotói még megrázóbbak színesben
- Varga Feri után felesége is lefogyott - Balássy Betty ennyire karcsú lett
- Az 50 évvel ezelőtti Budapestről kerültek elő fotók: nagyon más volt akkor az élet a fővárosban
- Helyesíráskvíz: kulturális vagy kultúrális? Tudod, hogy írjuk helyesen?
A halászat az emberiség történetének egyik legősibb mestersége, amely jelenleg is virágzik szerte a világban. A Mezőgazdasági és Élelmezési Világszervezet statisztikái szerint a halászok és halfarmerek száma a földön eléri a 38 millió főt, a tevékenység közvetve és közvetlenül 500 millió ember megélhetését fedezi.
Mivel a halászoknak mindössze 14%-a nő, általában még a férfias szakmák között tartják számon, de van, ahol ez már változóban van. Marokkóban egyre több a női halász, aki a kemény munka mellett a hangját is hallatja, és aktívan foglalkozik érdekeinek érvényesítésével.
Női halászok Marokkóban
Az északnyugat-afrikai országban a part menti falvakban élő asszonyok Belyounech településen létrehozták az első női halászati szövetkezetet, majd kétéves képzés után megpróbálnak betörni a férfiak uralta világba. Nézd meg fotókon, hogy telnek a napjaik!