Elküldik otthonról a menstruáló nőket: szörnyű körülmények közt bujkálnak Nepálban

Minden hónapban rozoga kunyhókban kell kivárniuk azt a néhány napot a lányoknak és a nőknek.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Minden hónapban rozoga kunyhókban kell kivárniuk azt a néhány napot a lányoknak és a nőknek.

Annak ellenére, hogy a nepáli parlament augusztusban elfogadta a törvényt, mely tiltja, hogy a nőket elszigeteljék a menstruáció során, a dél-ázsiai országban ez még mindig bevett gyakorlat. A durva hagyományt cshaupadinak nevezik, és a lényege, hogy a nőknek a havi vérzés ideje alatt, valamint a szülést követően teljesen el kell vonulniuk a társadalomtól, mert a hindu tradíció szerint az ember ekkor tisztátalan és érinthetetlen.

Ilyenkor elképesztően zord körülmények között, minden higiéniát nélkülöző, rozoga és kényelmetlen kunyhókban - úgynevezett gotokban - tartózkodnak a nők és a lányok, már életük első menstruációjának idején is. Korábban arra is volt példa, hogy egy tinilányt az elvonulás idején halálra mart egy kígyó, sokan pedig megbetegszenek a néhány napos száműzetés miatt. Nézd meg képeken, mit kell átélniük a nőknek Nepálban minden egyes hónapban!

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük