Így az ellenzék sem várhatja, hogy rájuk szavazzanak

Tényleg nem akarják megfogni a választókat?

Mi értelme van ennek?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A 2014-es választások előtt megnövekedett a választásokkal kapcsolatos felmérések száma.

A bizonytalan választók úgy gondolják, hogy nincs értelme leadni a szavazataikat, mondván, úgyis tudják az eredményt, ami úgysem az ő voksukon múlik majd. Ugyanakkor akad olyan is, aki ténylegesen nem tudja eldönteni. Különböző indokok léteznek, mindenesetre valóban sokat számíthatna akár néhány szavazat leadása is.

Amilyen az adjon Isten

A Szonda Ipsos augusztus közepi felméréséből kiderül, hogy a Fidesz és az MSZP szavazótábora lényegében változatlan. A biztos pártválasztók közül a Fideszre 49, az MSZP-re 26% szavazna. Azt is kimutatta a felmérés, hogy júliusban az emberek 38%-a gondolta, hogy biztosan elmegy leadni a voksát, ami augusztusra 44%-ra emelkedett. Ez a szám a 20-30-as korosztályban nőtt, illetve főleg a vidéki városokban és településeken.

A Nézőpont Intézet augusztus 14-i elemzésében a Fidesz-KDNP politikai táborának 72%-a elmenne szavazni, amíg az összes megkérdezett 60%-a tenne így. A magyar népességet tekintve összességében a választók 20%-a bizonytalan a választási döntését illetően.

Dacos ellenzék

Miután a választók egy igen nagy része nem tudja eldönteni, hogy melyik pártra tegye le a voksát, az ellenzéki politikusok is összeszedhetnék kicsit magukat, és részt vehetnének aktívabban a parlamenti szavazások alkalmával, hiszen az elmúlt három évben számtalan alkalommal maradtak távol a szavazásoktól.

Fotókon Orbán Viktor szerencsehozó talizmánja

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az ellenzék nyilvánvalóan tüntetőlegesen nem nyilvánít véleményt, amivel szintén véleményt nyilvánít persze, de ezzel nem sok mindent ér el. Ugyanakkor, ha szinte folyamatosan ezt kommunikálják a baloldali pártok, és állandó passzivitásba vonulnak, akkor az esetleges szavazóiktól sem várhatják el az ellenkezőjét. Valószínűleg az ellenzéknek sokkal inkább példát kellene mutatnia a szimpatizánsainak azzal, hogy bármennyire is ellenkezik az éppen adott törvénykezéssel szemben, a vélemény még szabad, így ki is nyilváníthatja azt.

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Legutóbb például szeptember 9-én nem jelentek meg a szocialisták a szavazáson, amikor a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának elnökének a Magyar Nemzet és a HírTV ügyvédjét, Karas Mónikát választották meg. De az MSZP például 2012-ben a köztársasági elnök választásán sem vett részt, mert nem akarták támogatni Áder János megválasztását. Talán az ellenzéknek is harciasabbnak és határozottabbnak kellene lennie, nem beszélve a nagyobb összefogásról a pártok között, mert ezzel nem sokra mennek majd a 2014-es választásokon.

Ezt is szeretjük