Akár ötmillió forintos támogatást is kaphatsz napelemekre, ha sietsz: ezt kell tudni a Napenergia Plusz Programról

Kiírták a Napenergia Plusz Program felhívását.

Napenergia Plusz Program
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Megjelent a 75 milliárd forint keretösszeggel meghirdetett Napenergia Plusz Program felhívása.

A program segítségével magánszemélyek igényelhetnek maximum ötmillió forintos támogatást új napelemes rendszerek és tárolók kiépítésére. Nem árt sietni, ugyanis a jelentkezéseket érkezési sorrendben bírálják majd el. 

Napenergia Plusz Program

A Napenergia Plusz Program pályázati felhívását Lantos Csaba energiaügyi miniszter jelentette be a Facebookon. A program napelem és tároló együttes létesítésében támogatja januártól a bruttó elszámolásba kerülő háztartásokat.

A folyamat a kivitelezők előregisztrációjával hétfőtől indult el, a lakossági pályázók viszont csak jövő január közepétől jelentkezhetnek majd. A regisztrációs kérelmeket elektronikus úton lehet benyújtani. 

A pályázati felhívás szerint a Napenergia Plusz Program a családok költségeinek kétharmadát fedezi, legfeljebb 5 millió forint értékben, és támogatás a pályázó magánszemély állandó lakóhelyéül szolgáló családi házon vagy a sorház, ikerház, legfeljebb 6 lakásos társasház épületrészén végrehajtott beruházáshoz adható. Elszámolható a pályázati adminisztráció, tervezés, engedélyezés költsége, az eszköz- és anyagköltség, a telepítés munkadíja. Egy ingatlanra egy támogatás adható, viszont csak új beruházásra, így meglévő rendszer bővítésére, cseréjére, felújítására nem. 

A beszerezhető berendezések kapacitását az eredeti bejelentéshez képest rugalmasabban kezelték a kiírásban. A napelemes rendszer legalább 4 és legfeljebb 5 kW teljesítményű inverterből, valamint minimum 7,5 és maximum 10 kWh kapacitású tárolóból állítható össze. A programban több mint 15 ezer család valósíthat meg zöldenergia-fejlesztést.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

A lakossági előregisztráció 2024. január 15-én kezdődik majd, a vissza nem térítendő forrás odaítéléséről egyszerűsített eljárásrendben születik döntés. Nincs régiónkénti elosztás, a pályázatok a beküldésük időrendjében bírálják majd el. A munkálatokkal a támogatói okirat hatálybalépését követő két éven belül kell elkészülni.

Lantos Csaba szerint a magyar gazdaság jövője a zöldenergia, a kormány a tiszta energia saját célú termelésére, tárolására és helyi elfogyasztására ösztönzi a családokat és a vállalkozásokat. Háztartási méretű kiserőműből a korábbi várakozás alapján 2030-ra lehetett volna meg a 200 ezer darab Magyarországon, viszont már most több mint 245 ezer működik belőlük, mintegy 2200 megawatt összes beépített teljesítménnyel. 

Ha arra vagy kíváncsi, hogy mennyi idő kéne ahhoz, hogy megtérüljön egy napelem ára, olvasd el az ezzel kapcsolatos cikkünket ide kattintva.

Trükkös módszerekkel emelnek árat: erre nagyon figyelj, ha itthon mész pihenni

Meglepő módszerekkel emelnek árat a magyarországi szálláshelyek.

Trükkös módszerekkel emelnek árat: erre nagyon figyelj, ha itthon mész pihenni

Meglepő módszerekkel emelnek árat a magyarországi szálláshelyek.

Elolvasom

Borítókép: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük