3 mód, ahogy ne fogadd a munkahelyi kritikát
Ha negatív visszajelzést kapsz, az rosszuleshet, de fontos, hogy tudd helyén kezelni a dolgot.
Senkinek sem esik jól, ha negatív kritikával illetik, még akkor sem, ha van alapja a dolognak. A munkahelyen érhetnek ilyen hatások, és úgy érezheted, legszívesebben felrobbannál.
Azonban meg kell tanulni a helyén kezelni a negatív visszajelzéseket, ellenkező esetben még az állásodat is elveszítheted. Íme, három mód, ahogyan nem szerencsés reagálni a téged ért rossz kritikára.
Dühkitörés
Bármennyire is szeretnéd felkapni az első, kezed ügyébe kerülő tárgyat, amivel aztán kupán vágnád a főnököt vagy a kritizálót, muszáj megálljt parancsolnod az indulataidnak. Sem a szóbeli szitkozódás, sem a düh fizikai megnyilvánulásai nem vezetnek jóra.
Ne emeld fel a hangodat, és ne kezdj el méltatlankodni a dorgálást követően, hanem higgadtan gondold végig, van-e alapja az elhangzottaknak. Ha őszintén magadba nézel, és úgy érzed, igaz, amit mondtak, kérj elnézést, és a jövőben figyelj rá oda, hogy ez a kritika valóban építő jellegű legyen.
Ha nem értesz egyet az elmarasztaló állításokkal, nyugodt hangon és nem vitatkozva sorakoztasd fel azokat az érveket, amelyekkel megvédheted magad, és úgy gondolod róluk, hogy valóban a te igazadat támasztják alá.
Teljes pánik
A dühkitörés egy enyhébb verziója a kétségbeesés, esetleg heves zokogás. Nem szabad úgy érezned, hogy a személyed ellen irányultak a megjegyzések, kizárólag a szakmai szempontokat tartsd szem előtt. Nem az volt a cél a kritikával, hogy megbántsanak, egész egyszerűen szeretnék, ha változtatnál néhány dolgon.
Ha megtörsz és kétségbeesel, úgy tűnhet a vezetőség és a munkatársak számára, hogy nincs teherbírásod, és gyenge, könnyen sebezhető vagy. Emelt fővel ismerd el a hibákat, és tegyél érte, hogy többé egy szavuk se lehessen rád.
Bizonytalanság
Nem szerencsés, ha a kritika azt váltja ki belőled, hogy csak az adott témára figyelsz, az összes többi feladatodat pedig elhanyagolod. Nem szabad hagynod, hogy kicsússzon a lábad alól a talaj a negatív visszajelzések miatt, mert ha elbizonytalanodsz, az további melléfogásokhoz vezet, aminek eredményeképp hibát hibára halmozhatsz.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ha bekerülsz ebbe az ördögi körbe, az további kritikákat szül, amely még jobban összezavar majd - és még az állásod is veszélybe kerülhet. Őrizd meg a hidegvéredet, ne kapkodj, és főleg alaposan gondold végig a tennivalóidat, mielőtt bármibe belekezdesz.
OLVASD EL EZT IS!
- munkahely
- viselkedés
3 gyakori hiba, amivel percek alatt megutáltathatod magad a munkahelyeden
- jogok
- munkahely
3 dolog, amihez a főnöködnek semmi köze: törvényt szeg vele
- felmondás
- munkahely