Veszélyes a műköröm? Káros hatások, amiket eddig nem ismertél
Egy jól elkészített műköröm szép és hasznos lehet, de sajnos hátrányai is akadnak.
Ha a saját körmeid gyengék, vagy nem szép a formájuk, de szeretnél hosszú körmöt, akkor hasznos lehet számodra a műköröm.
Ám ha mellette döntesz, figyelned kell a higiéniára és a megfelelő karbantartásra, mert könnyen rosszul sülhet el a dolog.
Általában veszélytelen
Az a tény, hogy műkörmöd van, még önmagában nem veszélyes, hiszen eredetileg arra a célra hivatott, hogy a saját, gyenge körmöket erősebbnek láttassa, és ha már eleve rossz minőségű a körmöd, nem árthatsz neki sokat. Sőt, van, akire egyenesen jótékony hatással van: eleinte, amikor eltávolítják a műkörmöt, persze vékony és sérülékeny a saját köröm, de amint lenő az igénybevett felület, az új rész erősödni kezd.
Viszont hosszú távon roncsoló hatása lehet, ezért nem árt időnként szünetet tartani, hogy a saját köröm regenerálódjon. Ilyenkor használhatsz körömerősítő lakkot, folyadékot, olajat, ami meggyorsítja a folyamatot, és vitaminokkal látja el a körmödet.
Mikor kockázatos a műköröm?
Ha nem figyelsz megfelelően a műkörmöd állapotára, könnyen ráfázhatsz. Ha volt már épített körmöd, biztosan találkoztál a fellevegősödés esetével. Ez olyankor történik, amikor a műköröm egy kis részen feljön, elválva a saját körömtől, és levegő kerül alá. Ez esztétikai szempontból sem a legszerencsésebb, de valószínűleg te sem gondolnál arra, hogy még egészségügyi problémát is okozhat.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ha ugyanis a levegős részt nem javítják ki rövid időn belül, akkor nagyon sok baktériumnak adsz esélyt, hogy bejusson a két köröm közé, ahol a nedves, meleg hely ideális környezetet biztosít nekik a szaporodásra. Ez körömgombához és különböző bakteriális fertőzésekhez vezethet. Ezért inkább szaladj el a műkörmösödhöz, ha ilyet tapasztalsz, de semmiképp se kezdd el otthon kijavítani a hibás részt, mert a nem steril eszközök használata is vezethet fertőzéshez.
Arra is érdemes figyelmet fordítani, hogy milyen anyagokkal dolgozik a manikűrösöd. Vannak, akiknél allergiás reakciók léphetnek fel a műkörömragasztó vagy a zselé miatt, de sok műkörmös használ hipoallergén termékeket.
Mire kell figyelni?
Ha úgy döntesz, hogy feltetetsz magadnak műkörmöt, akkor nem árt tájékozódni egy kicsit, hogy a te igényeidnek és adottságaidnak melyik típus a legmegfelelőbb. Ma már többféle eljárás szerint végzik a munkájukat a műkörmösök, így a köröm felrakása előtt konzultálj a szakértővel, hogy ő melyik fajtát ajánlja neked. Az elkészítés módja, a köröm formája, mintája is választható, ezért érdemes kikísérletezni, hogy neked melyik típus válik be a legjobban.
Tuti körömtippek a Retikülön
- Az idei tél körömdivatja »
- Trendi márványmintás körmök »
- Még több manikürrel és divattal kapcsolatos tipp a Retikülön »
OLVASD EL EZT IS!
- köröm
- körömlakk
A 3 legszebb manikűr a nyár végére
- betegség
- köröm