3 nap alatt megbukott az új iskolarendszer? Így látja a helyzetet a DK
A Demokratikus Koalíció szerint a központosított iskolarendszer jelen formájában működésképtelen.
- Meghan Markle ezt a trükköt veti be, hogy kiemelje sötét hajszínét: 6 csodás szín, amit szívesen kombinál öltözékében, hogy elkerülje a komor összhatást »
- Vidám, feltűnő mintákat hoz magával a nyári körömdivat: 6 mutatós manikűr a bohémtól a letisztultig »
- Sokáig feszes és rugalmas marad az arcbőr, ha a fényvédő nem marad ki a rutinból: 3 ok, amiért megéri mindennap használni »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
A Demokratikus Koalíció - DK - véleménye szerint már a tanév harmadik napjára kiderült, hogy a központosított állami iskolai rendszer a jelenlegi formájában működésképtelen - mondta az MTI-nek szerdán a párt budapesti ügyvivője.
Arató Gergely arra szólította fel a miniszterelnököt, hogy nevezzen ki új személyeket a területért felelős Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, valamint Hoffmann Rózsa köznevelési államtitkár helyére.
Senki nem tud semmit
A politikus - aki tanároktól és szülőktől gyűjtött tapasztalatokra, valamint a sajtóban megjelentekre hivatkozott - úgy fogalmazott, alig történtek érdemi előkészületek az új rendszer bevezetésére, azt erőből, politikai akarattal kényszerítették rá a közoktatásra, amiből semmi jó nem származott.
Szinte minden iskolában jelentkezett az a probléma, hogy a szülők a tanévkezdéskor számos fontos kérdésre nem kaptak megnyugtató választ. Senki nem tudja, hogyan fog működni az egész napos iskola, az milyen kínálatot nyújt majd a gyermekeknek, és azt az intézmények miből finanszírozzák - mondta.
Hozzátette, hogy a családok számára az is gondot jelent, miként tudják a gyermekeiknek biztosítani a korábban beütemezett programokat, például a különórákat. Hangsúlyozta, hogy most már az iskola egyedi döntésétől függ, hogy elengedik-e a diákokat.
Káosz a tankönyveknél
A tankönyvellátásra áttérve Arató azt mondta, a korábbi rendszer jól működött, most viszont előbb júliusban majd augusztusban kérték a szülőktől, hogy előre fizessék be a tankönyvek árát.
Szerinte ennek ellenére volt olyan iskola, ahová a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. - Kello - még szeptember elsején sem küldte el a befizetések listáját. A tankönyvek pedig zárt csomagban érkeztek, ha valami kimaradt belőlük, akkor hetekbe telhet a pótlása - mondta.
Úgy vélte, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ - Klik - sem képes ellátni a magára vállalt feladatokat, emiatt sok iskolában a tanév elején még nincs meg a tantárgyfelosztás, nem engedélyezték az órakereteket. Emellett szerinte a pedagógusok keserűen fogadták, amikor az életpályamodellhez ígért béremelésről kiderült, hogy átverés.
- Számos pedagógusnak nem növekedett, hanem csökkent a bére - fogalmazott -, mert elvesztették a túlórák után járó többletjövedelmeket, miközben növekedett a munkaterhelésük.
OLVASD EL EZT IS!

- rendőrség
- tanulás
Szeptembertől rendőrök özönlik el az iskolákat

- díj
- belföld
Ezzel gyűjtöttek több 100 milliót a bölcsődék

- belföld
- felsőoktatás