Mikor kell feltenni a téli gumit? A rendőrség válasza a gyakori kérdésre

Elárulta a rendőrség, hogy a napokban már nem árt téli gumira cserélni a nyárit.

Elárulta a rendőrség, hogy a napokban már nem árt téli gumira cserélni a nyárit.

A legtöbb autótulajdonos a nyári gumiabroncsok cseréjét általában a havazáshoz időzíti. Érdemes azonban hamarabb felkeresni a gumiszerelő műhelyt, hiszen a nyári gumiabroncs 7 °C fok alatti hőmérsékletnél megkeményedik, nem tapad megfelelően, és - függetlenül az aszfalt nedvességétől - csúszóssá válik.

Ilyenkor megnő a fékút és ezzel együtt a féktávolság is. A téli gumiabroncs alapanyaga különbözik a nyári anyagától, mely ennek következtében alkalmassá teszi azt a megváltozott körülmények közötti használatra. A téli abroncs mintázata sűrűbb, és lényegesen több lamella található rajta. Ugyan még számíthatunk a napokban 10 °C feletti hőmérsékletre, már egyre gyakrabban lehűlhet a hőmérséklet 7 °C fok alá.

Ezért a rendőrség balesetmegelőzési bizottsága arra kér mindenkit, hogy a gépkocsiján lévő nyári gumikat cseréltesse le jó minőségű, három évnél nem öregebb téli gumiabroncsra. Mindannyiunk felelőssége és kötelessége, hogy fokozott óvatossággal közlekedjünk, hogy mindenki hazaérjen - írták.

Képek: Getty Images Hungary.

Az illatok terápiás ereje

Már megvásárolható a Femina első könyve: 

A láthatatlan gyógyító

Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában? 

Promóció

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük