Lebukott a férfi, aki mesterséges intelligencia által készített képpel nyert egy fotópályázaton: megdöbbentő oka volt rá

Így nyilatkozott a lebukott fotós.

Lebukott a férfi, aki mesterséges intelligencia által készített képpel nyert egy fotópályázaton: megdöbbentő oka volt rá
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mesterséges intelligencia alkotta a Sony World Photography Award egyik idei kategóriagyőztes fotóját.

A pályázat benyújtója elmondta: vitát akart generálni a képpel, és nem veszi át a díjat - írta a The Guardian című brit napilap és a BBC online kiadása.

MI alkotta a győztes fotót

Boris Eldagsen német fotóművész Hamis emlékek: a villanyszerelő című pályamunkája lett a múlt heti Sony World Photography Award győztese a kreatív kategóriában. A fotón két különböző nemzedékhez tartozó nő kísérteties fekete-fehér portréja látható.

Eldagsen elmondta: a kép segítségével vitát akart indítani a fotózás jövőjéről.

A honlapján közzétett nyilatkozatában Eldagsen, aki Mainzban, Prágában és az indiai Haidarábádban tanult fotográfiát és képzőművészetet, azt írta: azért jelentkezett, hogy megtudja, vajon fel vannak-e készülve a versenyek a mesterséges intelligenciával létrehozott képekre.

"Kiderült, hogy nincsenek" - tette hozzá.

A művész szerint a fotósvilágnak nyílt vitára van szüksége arról, hogy mit akar fotográfiának tekinteni, és mit nem, és belefér-e a mesterséges intelligencia ebbe a kategóriába.

Eldagsen szerint történelmi pillanatnak vagyunk tanúi, mivel ez volt az első alkalom, hogy egy mesterséges intelligencia által alkotott kép nyert egy rangos nemzetközi fotópályázaton. Hozzátette: mivel a mesterséges intelligencia és a fotográfia két különböző entitás, nem versenyezhetnek egymással egy ilyen pályázaton, ezért nem fogadja el a díjat.

A művész azt javasolta, hogy adományozzák a díjat egy odesszai fotófesztiválnak.

A World Photography Organisation szóvivője elmondta: Eldagsen szándékosan félrevezette őket azzal kapcsolatban, hogy milyen mértékben használta fel alkotásához a mesterséges intelligenciát.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A pályázat szabályai szerint a pályaművekre vonatkozó garanciákat a fotósok biztosítják, a kreatív kategóriában pedig szívesen fogadják a képkészítés különböző kísérleti megközelítéseit a cianotípiától a legmodernebb digitális gyakorlatokig.

A szervezők jelezték: Eldagsent kívánságának megfelelően eltávolították a versenyből, és készek különféle csatornákon és programokon körbejárni az általa felvetett problémákat, valamint üdvözlik az ezekről folyó beszélgetéseket.

Az elmúlt időszakban parázs viták robbantak ki a mesterséges intelligencia használatáról és következményeiről annak ugrásszerű fejlődése miatt. A mesterséges intelligencia egyre több területen jelenik meg a chatbotoktól a vezető nélküli autókon és a dalszerző szoftvereken át a gyógyszerfejlesztésig és a fotóművészetig.

7 nosztalgikus és gyönyörű szalon a 20. századból: egy letűnt kor fő színterei voltak

A korabeli bútordarabok és a helyiségek jellegzetes kialakítása visszarepít minket az időben.

7 nosztalgikus és gyönyörű szalon a 20. századból: egy letűnt kor fő színterei voltak

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kiemelt képünk illusztráció, forrás: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük