Zseniális képek macska és ember utánozhatatlan viszonyáról - Különleges régi fotók az elmúlt száz évből
A macska és az ember viszonya régóta különleges és szoros.
Tudósok már kimutatták, hogy a macskák, sokféle közhiedelemmel ellentétben, ugyanolyan erősen kötődnek gazdáikhoz, mint a kutyák.
Aki ismeri őket közelebbről, pontosan tudja ezt, de a fotók, amiket mutatunk, szintén árulkodnak arról, milyen erős is a kötelék ember és macska között.
Képek macska és ember kapcsolatáról
A macskák több ezer éve velünk vannak. Az ókori Egyiptomban istenként tisztelték őket, és a gazdagság jelképe volt a macskatartás. Haszonállatként is funkcionált, hiszen kiválóan védte a házat az egerektől és egyéb rágcsálóktól. A középkorban azonban a sátán állatának kiáltották ki, és arra buzdították az embereket, hogy irtsák őket. Az is elterjedt, hogy a boszorkányok éjszaka macska formáját veszik fel. Egyesek szerint ezért nőtt meg a patkányok, rágcsálók száma a középkorban, és vezetett olyan járványokhoz, mint a pestis.
Különféle vizsgálatok igazolták, hogy már egy állat jelenléte is nagymértékben javítja a stresszes állapotot. Általában csökken a fájdalomérzet is. A macska simogatása bizonyítottan csökkenti a stresszt.
Boomerek és Zoomerek - Miért nehéz a generációk közötti kommunikáció?
Steigervald Krisztián generációkutató a Femina Klub áprilisi előadásán arra keresi a választ, hogyan érthetjük meg egymás világát, hogy a különbözőségek helyett a kapcsolódási pontokra koncentráljunk. Hogyan lehet megtalálni a közös nyelvet a digitális bennszülöttek és az analóg világban felnőttek között? Milyen eszközökkel segíthetjük elő az együttműködést, és hogyan tanulhatnak a generációk egymástól, ahelyett hogy egymás ellen dolgoznának?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. február 19. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Képek forrása: Instagram/historyphotographed; Fortepan / Semmelweis Egyetem Levéltára; Fortepan / Ebner; Fortepan / Kriss Géza; Fortepan / Lipovits Károly; Fortepan / Chuckyeager tumblr; Fortepan / Herpay Gábor; Fortepan / Semmelweis Egyetem Levéltára
Borító-és ajánlóképek forrása: Fortepan / Adelhardt Márta