Hogyan hat a meleg a koronavírusra? Nem biztos, hogy úgy, ahogy eddig gondolták

Egy új kutatás látott napvilágot a koronavírus terjedésével kapcsolatban.

Meleg hatása a koronavírusra
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy kínai fürdőben is fertőzőképes volt a SARS-CoV-2, ami jelentheti azt is, hogy a melegebb, párás környezetben is ugyanúgy képes terjedni a vírus.

- A korábbi tanulmányok arra utaltak, hogy a vírus fertőzőképessége gyengül magasabb hőmérsékleten és nedves közegben. Azonban az új vizsgálat ennek épp az ellenkezőjét mutatta - jelent meg a JAMA magazinban.

Fertőzés a fürdőházban

COVID-19 vírusfertőzést diagnosztizáltak kilenc személynél, akik meglátogatták a Huai'an városában található fürdőt, 700 kilométerre Vuhantól, egy nappal azután, hogy egy fertőzött járt a komplexumban. A 300 négyzetméteres helyiség úszómedencékkel, zuhanyzókkal, szaunákkal van felszerelve, amiket mindenki közösen használ. A termekben 25-41 fok uralkodik, a levegőnek 60%-os páratartalma van. 

A vírushordozó először Vuhanban járt, mielőtt ellátogatott volna a fürdőkomplexumba. A következő napokban magas láza lett, majd egy héten belül koronavírust mutattak ki nála. Hét többi beteg is a fürdőben fertőződött meg, valószínűleg a közös zuhanyzó-, medence- vagy a szaunahasználat során kapták el a betegséget még január 18-án. Esetükben is tünetként láz, köhögés, fejfájás és mellkasi fájdalom jelentkezett 6-9 nappal a fürdőházi program után. A 9. ember az egyik dolgozó volt, akinél a tünetek csak 11 nappal az érintkezés után jelentkeztek. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Mivel egy esettanulmányról van szó, így nem minősül reprezentatív kutatásnak. Megvannak a határai, nem lehet általánosítani szélesebb csoportoknál vagy ugyanolyan körülmények között megismételni a vizsgálatot.

Magyar fotós mutatja meg, milyen most az elnéptelenedett Olaszország

Most, hogy a karantén miatt egyre többen otthon kell hogy maradjunk, egyedül a technológia teszi lehetővé az utazásokat. 

Magyar fotós mutatja meg, milyen most az elnéptelenedett Olaszország

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük