A második Föld lakóinak már neve is van! 3 dolog, amit tudnod kell bolygónk rokonáról
A NASA a múlt héten talált rá a Föld testvérbolygójára.
Egy hete jelentette be a NASA, hogy találtak egy bolygót 1400 fényévre tőlünk, amelyet a Föld nagyobb és idősebb unokatestvéreként tarthatunk számon.
A Kepler 452b névre keresztelt bolygó egy másik naprendszerben található, és nem kizárt, hogy van rajta élet. Összegyűjtöttünk mindent, amit a Föld 2.0-ként emlegetett helyről tudni kell, és még vélt lakóiról, a kepleritákról is olvashatsz!
Ezért hívják második Földnek
A bejelentést követően azonnal megjelentek az olyan nevek a médiában, mint a Föld 2.0, az új Föld vagy a második Föld. Ezek alapja, hogy maga a NASA is a Föld unokatestvérének nevezte a planétát.
Valóban sok a hasonlóság a két égitest között: a Kepler 452b ugyanúgy a saját napja körül kering, mint a Föld, pályája pedig szintén a lakhatósági zónán belül van.
Csakhogy vannak különbségek is, például az újonnan felfedezett bolygó 1,5 milliárd évvel idősebb és 60%-kal nagyobb, mint a mi Földünk, a napja pedig 5%-kal nagyobb távolságra helyezkedik el tőle, mint a mi Napunk tőlünk. Az új Földön 385 földi nap tesz ki egy évet.
145 éves UFO-fotó került nyilvánosságra a levéltárból: máig nincs rá magyarázat
Nézegess képeket!
ElolvasomValószínűleg lakható
Több dolog is amellett szól, hogy a bolygón lehetséges az élet. Ilyen a fent említett lakhatósági zóna is, amely azt jelenti, hogy itt a hőmérséklet éppen megfelelő ahhoz, hogy a víz folyékony állapotban maradjon. Még nem biztos ugyan, de az eddigi vizsgálatok alapján jó esély van arra is, hogy a Kepler 452b kőzetbolygó, hasonlóan a Földhöz, ez pedig a tudomány jelenlegi állása szerint az élet kialakulásának egyik alapfeltétele.
A NASA egyik adatelemzője szerint hatmilliárd év elég hosszú idő volt ahhoz, hogy életformák jöjjenek létre a második Földön, ugyanakkor azt sem tartják kizártnak, hogy ez már meg is történt, és mára minden faj kihalt. A sajtó és az internetezők mindenesetre bizakodóak, a hvg.hu például már nevet is adott a lakóknak korábbi cikkében, amelyben az olvasók ötleteit gyűjtötték arra vonatkozóan, szerintük hogyan nézhetnek ki a kepleriták.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Egy ismert bolygó sem hasonlít ennyire a Földre
Nem ez az első eset, hogy a NASA olyan bolygóra bukkan, amely nagy valószínűséggel lakható lenne, korábban mi is megírtuk, mennyi ilyet fedezett fel a Kepler távcső. Ám arra még nem volt példa, hogy egy planéta még a különbözőségek mellett is ennyire hasonlítson a Földre, a jelenlegi technológiákkal azonban lehetetlen eljutni a távoli bolygóra.
Képek: NASA
- érdekességek a világból
- tudomány és technika
- föld
- bolygók
- világűr
- nasa
- felfedezés
- földönkívüliek
- érdekesség
- föld 2.0
- Terasz
OLVASD EL EZT IS!
- történelem
- kultúra