Hat órán át tekergeti és hajtogatja a lufikat a férfi: szenzációs, mi lesz belőle

Gondoltad volna, hogy a lufi akár művészeti kellék is lehet?

Lufi művészet
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A színes lufik az ünnepek és a bulik jelképei. Legtöbbször magukban felakasztva, vagy füzér formában összefűzve dekorálunk velük, és bele sem gondolunk, hogy mi mindent ki lehet hozni egy-egy különleges formájú darabból.

Persze, a nagy műhöz nemcsak léggömb, hanem tehetség, kreativitás és sok gyakorlás is kell. Masayoshi Matsumoto esetében mindhárom tényező stimmel: több mint tíz éve készít elképesztő lufiszobrokat, ami már közel 120 ezer követőt szerzett neki az Instagramon.

Képeken a lufiszobrok

A japán férfi túllépett a lufikutyák világán, és szinte bármilyen állatot meg tud formázni a felfújható dekorációkból. Egy-egy figura elkészítése nagyjából hat órát vesz igénybe. Nézz meg képeken néhányat zseniális művei közül!

Fotók: Masayoshi Matsumoto - Instagram, Facebook

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük