Miért lopkodja a holmidat a kutya, és hogyan szoktatható le róla? Így magyarázzák a szakértők
Ha sokszor előfordul, hogy a kutya elcsen valamit, az nem véletlen.
Egy percre fordulsz el, és elcsente a szendvicsed a konyhapultról? Keresgéled a papucsod, és a kutya kosarában találod meg? Eltűnt zoknijaid is nála kötnek ki? A gyanú megalapozott: úgy tűnik, lopkod a kutya.
Természetesen őt nem a vagyonszerzés motiválja, hanem valami más, és nem is a börtön lesz az, ami segíthet neki megjavulni. A szakértők szerint tudatosan, következetesen és a kiváltó okra koncentrálva érdemes a problémát orvosolni.
Miért lopkod a kutya?
Ha gyakran kapod lopáson a kedvenced, úgy szoktathatod le róla, ha megismered és kezeled a kiváltó okot. A szakértők szerint több oka is lehet, ha lopkod a kutya: egyszerű vadászösztön, unalom és akár figyelemfelkeltés szándéka is lehet a háttérben.
A szakértők arra is felhívják a figyelmet, hogy ha lopkod a kutya, előfordulhat, hogy több táplálékra lenne szüksége. Természetesen nem lenne jó ötlet önkényesen megemelni az ételadagot, mert az elhízás kockázatával járna, ami a kutyák egészségének is árt. Inkább érdemes megkérdezni az állatorvost, elegendő lehet-e a kutyának adott étel, és mennyivel kellene többet kapnia, ha nem.
Hogyan szoktatható le a lopkodásról a kutya?
Vadászösztönéből eredő lopkodását, ahogy unalmát is, azzal lehet orvosolni, ha a gazdi többet megy szabadba, sétál, fut akár terepen, és gyakrabban játszik a kutyával. Ha a kutya izgalmas kalandokban részesül, világot lát és szórakozik is, akkor nem lesz szüksége ilyen kiegészítő elfoglaltságokra, mint a lopkodás. Ezekkel a tevékenységekkel csaknem orvosolva van a figyelemfelkeltés szándéka is, ám egy kis plusz simogatás, dicsérő szavak és jutifalatok bizonyosan jól fognak esni a szeretetéhes ebnek.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Segíthet az is, ha a kutyának több személyes holmija van. Legyen saját helye, saját játékai, párnája, rongya, labdája. A lopkodással a kutya tudattalanul jelzi, hogy szüksége lenne ezekre.
Jó tudni
A kutyák viselkedésproblémái adódhatnak abból is, ha egy kicsi lakásban sokat vannak egyedül. A gazdi természetesen nem hagyhatja ott a munkahelyét, és elköltözni sem mindig lehetséges, de fontos, hogy igyekezzen kompenzálni ezt a kutya felé még több közös játékkal, sok szeretettel, és ha csak lehet, bízza rokonokra, barátokra a kutyát hosszabb ideig elhúzódó tennivalók esetén.
Amit tilos megtenni
Egy szerető gazdi jól tudja, hogy a kutyát agresszívan fegyelmezni, megütni, bezárni, büntetésből eltiltani az ételtől, bármit tett is, nem szabad. A kutyának nem az fog segíteni, ha bántják, sokkal inkább a fokozott figyelem és szeretet: a fentebb soroltak sem segítenek, de ha a helyzet elharapózott, érdemes megkeresni egy állatpszichológust.
A legjobb családi kutyának tartott ebek
A keverék kutyák is cukik, de ezekről a fajtákról kiváltképp állítják, hogy remek családi kutyák lesznek.
Ezekből a fajtákból válhat a legjobb családi kutya: így mondják, de a keverék ebeket is imádjuk
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- érdekesség
- macska