Az egész világ egy országról beszél, ami valójában nem létezik: te hallottál már Listenbourgról?

Lázba hozta az internetet a fiktív ország.

Listenbourg, a fiktív ország
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Amikor egy Twitter-felhasználó ráphotoshopolt egy nem létező országot a térképre Portugália és Spanyolország mellé, még nem sejtette, hogy milyen láncreakciót fog elindítani.

A fiktív Listenbourgnak azóta himnusza, bankja, hivatalos történelme, sőt vasúti közlekedése is lett, a Ryanair pedig bejelentette, hogy nemsokára megnyitja a központját az országban, derül ki az RTL.hu cikkéből.

Listenbourg, a fiktív ország

Gaspardo, egy humoros kedvű Twitter-felhasználó néhány hete az amerikaiak hiányos földrajztudásán élcelődve rárajzolt egy nem létező országot a térképre Portugália és Spanyolország mellé. "Biztos vagyok benne, hogy az amerikaiak még a nevét sem tudják ennek az országnak” - fogalmazott a bejegyzésben. Egy másik felhasználó hamarosan így reagált a posztra: "Ki ne ismerné Listenbourgot?"

Ez elég is volt a lavina elindulásához, a közösségi médiában elkezdtek szaporodni a Listenbourggal kapcsolatos fiktív képek és videók. Egy felhasználó megírta az ország történelmét, egy másik pedig feltöltötte YouTube-ra Listenbourg himnuszát is. 

Az fiktívország-hullámot több szervezet és márka is meglovagolta. Az Amazon Prime Video például közölte, hogy hamarosan forgatni fognak az országban, a 2024-es párizsi olimpia hivatalos oldalán pedig már gratuláltak Listenbourg EU-csatlakozásához, írja az RTL. A Ryanair a Twitter-oldalán jelentette be, hogy hamarosan központot nyitnak a fiktív országban.

Az országnak azóta már Wikipédia-oldala, bankja, szimfonikus zenekara, meteorológiai szolgálata és kormánya is van. 

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

8 érdekes térkép, ami új oldaláról mutatja meg a világot: sokat lehet belőlük tanulni

Néha a térképek is tudnak új és érdekes dolgokat mutatni.

8 érdekes térkép, ami új oldaláról mutatja meg a világot: sokat lehet belőlük tanulni

Nézegess képeket!

Elolvasom

Borítókép: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük