A feljegyzések kezdete óta nem volt még olyan meleg a június, mint idén
A Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal szerint az eddig legmelegebb június volt az idei.

- Császármetszés utáni heg egy bikinis fotón: a gyönyörű modell sok nőnek segít, hogy elfogadja testét »
- A legfinomabb vízhajtó gyümölcsök és zöldségek tavasszal: fokozzák az anyagcserét és feldobják a frissítő smoothie-t »
- Eltávolítják a maradék sminket és a szennyeződéseket: hatékony szilárd arctisztítók árakkal, lelőhelyekkel »

- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- A 4 legrosszabb reggeli, amit mégis sokan fogyasztanak: pillanatok alatt megemelik a vércukorszintet
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Vastag Csaba címlapon új barátnőjével: a gyönyörű Evelinnel már össze is költöztek
- 10 ismert magyar közmondás, amiből elvettünk egy-egy szót: tudod, mi hiányzik?
2019 júniusa a legmelegebb hatodik hónap volt a bolygón a feljegyzések kezdete óta az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal - NOAA - szerint. Az antarktiszi tengeri jég kiterjedése 8,5%-kal volt kisebb júniusban az 1981-2010 közötti átlagnál, ami a legkisebb júniusi tengeri jégkiterjedés a térségben.
A NOAA havi globális időjárás-jelentése szerint a júniusi globális átlaghőmérséklet 0,95 Celsius-fokkal volt magasabb a 20. századi átlagos 15,5 Celsius-foknál, ami a legmelegebb júniust eredményezte az elmúlt 140 évben. Európában, Dél-Amerikában és Afrikában az eddigi legmelegebb júniust jegyezték.

A hivatal közleménye felhívta a figyelmet arra, hogy a tíz legmelegebb június közül kilenc a 2010-es években volt. 2019 júniusa a 43. egymást követő június és a 414. egymást követő hónap, amikor a globális átlaghőmérséklet magasabb volt a korábbinál.
A január és június közötti időszakban szintén 0,95 Celsius-fokkal volt magasabb a globális átlaghőmérséklet a 20. századi átlagnál. Ez a második legmagasabb hőmérsékletű ezen időszak, átlaghőmérséklete megegyezik a 2017 január-júniusi időszakéval.
Ez volt a legmelegebb első félév Dél-Amerikában, Afrika déli térségének egy részén, Madagaszkáron, Új-Zélandon, Alaszkában, Kanada nyugati részén, Mexikóban, Kelet-Ázsiában, az Atlanti- és az Indiai-óceánon és a Bering-tengeren. Az északi-sarki tengeri jég kiterjedése 10,5 százalékkal maradt el az átlagostól, ez volt a második legkisebb jégkiterjedés júniusban 1979 óta.
Fotók: Getty Images
Szibériában kilyukadt a föld a globális felmelegedés miatt
Noha akadnak, akik a Bermuda-háromszög rejtélyével, meteorokkal és más tudományosan meg nem alapozott módokon magyarázzák a szibériai kráterek felbukkanását, valójában kijelenthető, hogy azokat a felmelegedés hozta létre.
OLVASD EL EZT IS!

- magyarország
- elemzés
Több szokatlan dolgot is észrevettek a meteorológusok Magyarország időjárásán

- klímaváltozás
- veszélyes
Ennél már csak szélsőségesebb lesz az időjárás: aggasztó jövőt jósolnak a tudósok

- tudomány
- környezetvédelem