Találkoztál koronavírusos beteggel az elmúlt 2 hétben? Egy magyar alkalmazás meg tudná mondani
Akár már napokon belül elkészülhet a fejlesztés, ami sokat segíthet a járvány terjedésének lassításában is.


- Kiderült, Dobó Kata miért szakított Andy Vajnával: 8 év után zárta le élete egy szakaszát
- Auschwitzban halt meg a 14 éves lány: utolsó fotói még megrázóbbak színesben
- Anyja egy kartondobozban hagyta a fiút születése után: a férfi 30 év múlva megkereste
- Fekete Dávid válik: felesége a három gyerekkel elhagyta
- Helyesíráskvíz: kulturális vagy kultúrális? Tudod, hogy írjuk helyesen?
Sajnos az új koronavírus-járvány már szinte a világon mindenkit érint: több százezer fertőzött van, és már a húszezret is meghaladta az elhunytak száma, de munkahelyek elvesztése és gazdasági problémák is írhatók a vírus számlájára.
A legaggasztóbb az egészben, hogy senki nem látja a rögös út végét: vajon hány hónap múlva tér vissza az élet a normális kerékvágásba? Még hány ember fog megbetegedni? Ezekre a kérdésekre senki nem tudja a választ, de aki csak teheti, próbálja kivenni a részét a koronavírus elleni harcban.
Magyar fejlesztésű alkalmazás segíthet
A budapesti székhelyű Visual Cortex Kft. már néhány napon belül befejezheti annak az alkalmazásnak a fejlesztését, ami a felhasználóknak segít megállapítani, hogy vajon az elmúlt 14 napban érintkeztek-e koronavírusos beteggel. A család és a barátok körében könnyű visszanyomozni és értesíteni őket, ha valaki esetlegesen megbetegedne, azonban a boltost, vagy aki mellettünk állt a villamoson, már nem ilyen egyszerű. Erre való az applikáció, ami a telefon helymeghatározó funkcióját használja annak követéséhez, hogy ki mikor merre járt, és ez alapján tudja értesíteni a többi felhasználót, ha egy koronavírusos beteg közelében tartózkodtak az elmúlt két hétben.

A VirusContact nevű app nem csak magyar felhasználók számára készül: a cég egy nagy, ismert egészségügyi szervezettel szeretne partneri kapcsolatba lépni, jelenleg is keresik, aki segíthet nekik ebben. Hiszen így az emberek is sokkal bizalmasabban használnák a fejlesztést, még úgy is, hogy az nyílt forráskódú, amit bárki megvizsgálhat, nincs benne kártékony kód vagy zsarolóvírus. Az IT-cég akár a WHO számára is odaadná az ötletet és a megvalósítást, ezzel segítve, hogy minél több emberhez eljusson - írja a Portfolio.hu.
Az app teljesen anonim, a diagnosztizált beteg jelzi, hogy koronavírusos, és az alkalmazás értesít minden olyan felhasználót, aki az elmúlt tizennégy napban tíz méternél közelebb tartózkodott hozzá. Arra viszont a fejlesztők is felhívják a figyelmet, hogy aki hamis adatokat ad meg az alkalmazás használata közben, az bűncselekményt követ el.
Budapest legforgalmasabb utcája is kong az ürességtől
Az új koronavírus-járvány terjedésének megfékezésére az otthon maradás jelenleg a leghatékonyabb és szinte az egyetlen dolog, amit bárki tehet. Ennek, valamint a turizmus visszaesésének eredményeképpen mára az ország egyébként forgalmas közterületei is szinte teljesen elnéptelenedtek.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!