Országszerte sok kórházban leállt egy sor ellátás: ezek a legfontosabb tudnivalók
Sok kezelés nem elérhető.
Rengeteg különböző ellátási forma áll le az ország több kórházában. Olyan intézmény is van, ahonnan 130 kilométert kell utazni az ellátásért, számolt be a HVG egy Facebook-bejegyzés alapján.
Kórházi kezelések leállása
Az NNK frissítette a honlapját, és húsz kijelölő határozatot tett közzé, "amelyek az ország különböző egészségügyi intézményeinek, különböző osztályainak a részleges, vagy teljes leállását jelentik be, 2023. december-2024. januártól” - fogalmazott dr. Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő a Facebook-oldalán.
A bejegyzésből kiderül többek között, hogy a Szent János kórház nemcsak belgyógyászati feladatát nem tudja részlegesen ellátni, hanem a komoly baleseti sérültek ellátását és az ittas sérültek ellátását sem tudja biztosítani. Az előbbi esetben az épületfelújítással magyarázza az intézmény a kapacitáscsökkentést, míg az ittas sérültek ellátásának megszüntetésének okait nem magyarázza meg.
A Szent János kórház azonban nem az egyetlen, ahol problémák vannak. A Jász-Nagykun-Szolnok Hetényi Géza Centrum Kórházban az arc- és szájsebészeti ellátás akadozik, de nem lesz elérhető a tüdőgyógyászati és a légzésrehabilitációs fekvőbeteg-ellátás sem.
A Heves Megyei Markhot Ferenc Centrum Kórházban a szemészeti ügyeleti ellátást nem képesek biztosítani, így az ügyeleti időben érkező betegeknek Debrecenbe kell menniük ellátásért, ami 130 kilométerre fekszik.
A Komárom-Esztergom megyei Szent Borbála Kórházban az urológiai ügyeletet és a fekvőbeteg-szakellátást nem tudják biztosítani. A Budapesti Szent Margit Kórházban a gasztroenterológiai ellátást és a bélrendszeri vérző betegek ellátását nem tudják megoldani. Ez azért komoly gond, mert ez az ellátás a János-kórházban sem elérhető jelenleg, így Kunetz szerint a vérző betegeket át kell vinni Pestre, a pedig még működő kórházakban a várólisták fognak jelentősen megnyúlni, idézi a HVG a bejegyzést.
A határozatok között szerepel a Honvédkórház is, amely a 16 év alattiak altatásos szájsebészeti ellátását nem tudja megoldani. Ezt helyettük február 2-ig a Semmelweis Egyetem fogja megtenni.
A hétfőn kiadott határozatokat, melyek az alábbi kórházakat érintik, ide kattintva lehet átnézni:
- Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház
- Budapesti Szent Margit Kórház
- Észak-budai Szent János Kórház
- Észak-pesti Centrumkórház-Honvédkórház
- Szent Borbála Kórház
- Csongrád-Csanád Vármegyei Egészségügyi Ellátó Központ
- Hódmezővásárhelyi-Makói Egészségügyi Ellátó Központ
- Kisbéri Batthyány Kázmér Szakkórház
- Klinikus Egészségügyi és Szolgáltatói Betéti Társaság, Tata
- Békés Vármegyei Központi Kórház
- Heves Vármegyei Markhot Ferenc Oktatókórház
- Városi Egészségügyi Központ, Kunszentmárton
- Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórház
- Siófoki Kórház
- Karcagi Kátai Gábor Kórház
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Baj van a népszerű gyógyszerrel! Ezért vonják ki a forgalomból
Erről mindenkinek tudnia kell!
ElolvasomKépek: Getty Images Hungary