Egy egyszerű pszichológiai trükk, amiről azt kívánjuk, bárcsak ismertük volna diákkorunkban
Te mennyire voltál sikeres kő-papír-olló-játékos?

- Ez a két csillogó árnyalat meghatározó lesz idén az Armani szerint: modern változatban a ’20-as évek nőies eleganciája »
- Feszesebbre húzza az arcbőr petyhüdt területeit, de természetes hatást kelt: ezt kell tudni a szálbehúzásos arcfiatalításról »
- Reese Witherspoon 23 éves lánya kiköpött édesanyja: Ava Phillippe stílusa sikkes és nőies »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Villámgyors KRESZ-teszt: megelőzhetsz egy balra kanyarodó gépkocsit, ha ezt a táblát látod?
- Nagy áremelést jelentett be a Vodafone: ezeket az ügyfeleket fogja érinteni
Mindenki emlékszik a kő-papír-olló játékra, mellyel gyakran komoly iskolai viták voltak lezárhatók - verekedés nélkül. Elvben mindkét félnek egyforma esélye volt a győzelemre, ám gyakorlatilag létezik egy pszichológiai faktor, melynek ismeretével előny szerezhető.
Egyébként ugyanennek a játéknak az óvodáskori változata a nyuszi-puska-káposzta, melyben a nyúl megeszi a káposztát, a káposzta eltömíti a puskát, a puska pedig lelövi a nyulat. De lássuk a pszichológiai trükköt!
Így nyerhetsz a kő-papír-ollóban
Tehát a kő kicsorbítja az ollót, az olló elvágja a papírt, a papír becsomagolja a követ. Ha feltételezzük, hogy a játékosok véletlenszerűen választanak, valóban egyforma esély van a győzelemre. Valójában a választás általában attól függ, hogy mi történt az előző játékban. Aki az előző körben veszített, az hajlamos arra váltani, mellyel az előző körben az ellenfél nyert, míg a korábbi nyertes gyakran marad az előző - győztes - választásánál.

Ezt a megfigyelést érdemes észben tartani és kihasználni. Ha tehát az előző körben nyertél, játszd azt, amit az ellenfeled használt, ha azonban veszítettél, válaszd azt, amit az előző körben egyikőtök sem játszott meg. Természetesen a módszer nem 100%-os, de ezzel a technikával van legnagyobb esélyed nyerni.
Ishihara-teszt
Ugyancsak az iskolából lehet ismerős az Ishihara-teszt. Bizonyára emlékszel még a pöttyös kis ábrákra, melyben számokat kellett felfedezni. Most is látod őket?
Képek: Getty Images Hungary
OLVASD EL EZT IS!

- memória
- pszichológia