Így befolyásolja a személyiséget, hogy milyen iskolát végeztél - Meglepő kutatás
Tényleg nem számít a papír, vagy az iskolai végzettségnek a személyiségfejlődésben is szerepe van?
A legtöbben egy jobb élet reményében szeretnének egyetemen tanulni: ezt jelentheti a könnyebb boldogulás, egy szép otthon és egy menő autó, nem beszélve a társadalmi ranglétrán betöltött helyről.
Arról viszont ritkán esik szó, hogy a diploma megszerzésével egyidejűleg az ember személyében is jelentős változások történnek. Az Oxford Egyetem és a Monash Egyetem legfrissebb tanulmánya szerint pedig abszolút pozitív értelemben.
Így befolyásolja a személyiséget, hogy milyen iskolát végeztél
A vizsgálat során 575, különböző társadalmi háttérrel rendelkező ausztráliai fiatal életét kísérték figyelemmel nyolc éven keresztül. A kutatók ötféle személyiségjegy alakulását vették górcső alá: nyitottság az új ismeretekre, tapasztalatokra, lelkiismeretesség, extroverzió, kedvesség, neuroticizmus. Utóbbi az egyéni hajlamot mutatja olyan negatív érzelmek hatására, mint a düh, a félelem, a szorongás vagy a szomorúság.
Hogy miért esett a választás éppen ezekre a személyiségjellemzőkre? Mert a tudósok szerint ezekben ütköznek ki leginkább az egyéni különbségek. A tanulmány eredménye alapján pedig az egyetemi oktatás pozitív hatást gyakorol a fenti, nem kognitív képességekre.
Sonja Kassenboehmer, a kutatás vezető szerzője szerint tisztán körvonalazódott előttük, hogyan változik a diákok jelleme az egyetemi képzés során. Ez nem is annyira meglepő, mivel a tanulók egy merőben új szociális közegbe csöppennek, ahol úgy tűnik, nemcsak a munkáltatói piacon sikeresen hasznosítható tudás birtokába kerülnek, de a társadalmat is értékes tulajdonságokkal gazdagítják.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Egyre nagyobb az egyetemek felelőssége
Az értekezésben kitértek a középfokú végzettséggel rendelkezőkre is, ők az évek során zárkózottabbak, kevésbé empatikusak, a világ dolgai iránt közömbösebbek lettek. Ellenben a már említett pozitív változások még erőteljesebbnek bizonyultak azoknál, akik szegényebb társadalmi háttérrel rendelkeztek.
A kutatók szerint a konklúzió egyértelműen az, hogy az egyetemek hatalmas felelősséggel bírnak a társadalmi nevelés szempontjából, hiszen tanulmányuk idején kommunikációra, közösségi tevékenységekben való részvételre és felelősségvállalásra ösztönzik a diákokat. Ennek fontossága pedig sok esetben túlmutat a kézzel fogható tudás megszerzésénél.
Ezért nem értheti soha egy jobbkezes, mit élnek át a balkezesek
A balkezesek és jobbkezesek, bár nem tudják megmagyarázni, általában éreznek egymás között valamilyen távolságot a különbözőség miatt. Pedig nem nagy dologról van szó, és egyikük sem rosszabb a másiknál. Ha te jobbkezes vagy, akkor pedig talán kicsit jobban megérted ezek után a helyzetüket.
Ezért nem értheti soha egy jobbkezes, mit élnek át a balkezesek: 10 fájdalmas fotó
Nézegess képeket!
Elolvasom
OLVASD EL EZT IS!