Teázó halottakat fényképeztek: a viktoriánus angolok bizarr szokása
A gyász feldolgozása nehéz feladat, ezért sokszor más kultúrák számára morbid szokások is kialakulhatnak.
A viktoriánus Angliában a korai halál az emberek mindennapjainak része volt, mert az oltások hiánya és a kedvezőtlen életkörülmények miatt minden családban volt fiatalon elhunyt rokon.
A 19. században még drága volt a fénykép készítése, ezért nem mindenki engedhette meg magának, hogy felvételt csináltasson. Ha azonban haláleset történt, mégis szerették volna legalább egy képen megőrizni kedves halottukat. Ez volt az oka a mai szemmel bizarr szokásnak, hogy az elhunyt családtagról a temetés előtt még gyorsan készítettek egy méregdrága dagerrotípiát, melyen igyekeztek őt élőként beállítani.
Felvételek emlékbe
Szerencsére a 20. század elejére mindenkinek megfizethetővé vált a fotográfia, és még életükben megörökítették egymást az emberek, ezért gyorsan megszűnt ez a szomorú hagyomány. Ezeken a szívfacsaró képeken minden igyekezet ellenére egyértelmű, ki az elhunyt.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.
OLVASD EL EZT IS!