Képeken a világ legrémisztőbb lépcsői: még rájuk nézni is szédítő

Ezek a lépcsők még a legbátrabbak számára is kihívást jelenthetnek.

Hajmeresztő lépcsők
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Vannak, akik az utazás és nyaralás során csak egy kis pihenésre, nyugalomra vágynak, de sok olyan ember is van, aki a lehető legaktívabban szeretné eltölteni az idejét. Ők számos extrém sportban és élményben is kipróbálhatják magukat és tűrőképességüket.

Bár extrém élmény alatt valószínűleg kevesen gondolnának a lépcsőzésre, vannak olyan helyek a világban, ahol ez valóban hajmeresztő mutatványnak számít – tériszonyosként még ránézni is rossz ezekre, nemhogy felkapaszkodni rajtuk!

Képeken a legijesztőbb lépcsők

A világ leghajmeresztőbb lépcsőit általában nem átlagos turisták, sokkal inkább az extrém sportok szerelmesei keresik fel, akik hozzászoktak már a magassághoz és az életveszélyesnek tűnő körülményekhez. Persze, ez nem azt jelenti, hogy nekik sem remeg meg a lábuk, de sokkal könnyebben veszik az akadályokat.

Az Indiában található Kalavantin Durg egy 686 méteres sziklacsúcs, aminek tetejére a sziklákba vájt lépcsők segítségével lehet feljutni. Mivel nagyon meredek, a köd miatt folyton nedves és korlátok sincsenek, ezért a világ egyik legveszélyesebb lépcsőjeként tartják számon.
Fotó: firstbackpack / Instagram
A kínai Taihang-hegyek egyik legfőbb látványossága a 90 méteres lépcsőspirál, ahol 30 emeletnyit lehet mászni a csodás kilátásért. A bátor jelentkezőknek alá kell írniuk egy dokumentumot arról, hogy előre figyelmeztették őket a veszélyre, és teljesen egészségesek, valamint 60 éven felülieknek nem szabad felmenniük a csigalépcsőre.
Fotó: firefly___1 / Instagram
Az ecuadori Ördög üstje nevű vízeséshez egy ősi kőlépcsőn lehet feljutni. Nagyon közel van egy szurdokhoz, ahol a víz rendkívüli erővel áramlik, így roppantul csúszós és veszélyes.
Fotó: elbarakecuadortravel / Instagram
Ez a szokatlan lépcső mára a németországi Duisburg egyik leghíresebb látványosságává vált, különlegességét pedig az adja, hogy végig lehet sétálni egy hullámvasút útvonalán, kétségtelenül extrém helyzetben.
Fotó: tigerandturtle / Instagram
Az El Caminito del Rey hegyi utat Spanyolországban a 20. század elején építették áruk szállítására két erőmű között az El Chorro szurdok szélén. Mivel több tragikus eset is történt a meredek lépcsőkön, ezért bezárták, helyreállították, és 2015 óta ismét látogatható.
Fotó: marbellaoclock / Instagram
Ezt az utat, amely a Hua-hegy tetejére vezet, „Mennyei útnak” hívják. Lépcsője közvetlenül a sziklába van vágva, míg a vasláncok korlátként szolgálnak. Korábban csak zarándokok másztak fel, mert ez a taoizmus 5 szent hegyének egyike Kínában. Ma ez az út a menny felé nyitva áll a turisták számára is.
Fotó: endless_knowledge / Instagram
A kolumbiai El Peñón de Guatapé nevű szikla tetejét körülbelül 740 lépcsőfokkal lehet megközelíteni, aminek különlegessége a cikcakkos elrendezése, valamint az, hogy a felénél van egy Szűz Mária-kegyhely.
Fotó: divextourtravel / Instagram
A Voolyberg-torony nevű lépcső a belga Flamand-Brabant tartományban épült. Régen egy fa megfigyelőerőd volt a helyén, de miután vandálok felgyújtották, úgy döntöttek, hogy fémszerkezettel helyettesítik. A lépcső így a semmi fölött lebeg.
Fotó: Pinterest

(Borítókép forrása: Getty Images Hungary.)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük