Csalók jelentek meg a Facebookon: nagyon nehéz kiszúrni őket, de egy jel árulkodik róluk

Érdemes figyelni az árulkodó jelre, mert egy álprofilt hoztak létre csalók a Facebookon.

Fővárosi Állatkertet ért Facebook-csalás
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A fővárosi állatkert oldalához hasonló álprofilt hoztak létre csalók a Facebookon; a napokban felbukkant megtévesztő álprofil szándékosan igyekszik azt a benyomást kelteni, mintha a Fővárosi Állat- és Növénykert hivatalos Facebook-oldala lenne - olvasható az intézmény MTI-hez elküldött közleményében.

Mint írják, posztok és más tartalmak jelentek meg, de nyereményjátékot is hirdetnek a Fővárosi Állat- és Növénykert Facebook-oldalára hasonlító kamuoldalon; az intézmény már jelezte a visszaélést a közösségi oldal üzemeltetőinek, a hét elején azonban még nem történt érdemben változás - hívja fel a figyelmet az intézmény.

Fővárosi Állatkertet ért Facebook-csalás

A kamuprofil készítője a név mellett az intézmény logóját is használja, és részben az állatkert valódi Facebook-oldaláról átvett posztokkal és videókkal - amelyek közül a legkorábbi csak egy hete került fel - igyekszik megtéveszteni a felhasználókat.

GettyImages-1141460486

Az álprofil URL-címe csaknem azonos, azonban az "állatkert" szó második "l" betűje helyett nagy "I" betű szerepel.   

Az intézmény a hivatalos Facebook-oldalán és a honlapján is közzétett erre vonatkozó figyelmeztetést, de a médián keresztül is figyelmeztetik az embereket arra, hogy ne dőljenek be a szándékos megtévesztésnek.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Olvass tovább: egy állatkerti nőstény majom teherbe esett, pedig egyedül élt a ketrecében

Egy japán állatkert dolgozóinak végre sikerült megoldaniuk egy többéves rejtélyt.

Egy állatkerti nőstény majom teherbe esett, pedig egyedül élt a ketrecében: a gondozók végre megoldották a rejtélyt

Egy japán állatkert dolgozóinak végre sikerült megoldaniuk egy többéves rejtélyt.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük