Hidegvérrel meggyilkolta a férjét a magyar sorozatgyilkos: még ennyi áldozatról tudnak rajta kívül

Filó Margit története.

Filó Margit 1968. július 9-én gyógyszerrel elkábította, majd egy párnával megfojtotta bérlőjét, amiért az nem akart kiköltözni a házból. Az 53 éves asszony a gyilkosság során bántalmazta is az áldozatot, akinek eltörtek a bordái: ezzel egyértelművé tette a rendőrség számára, hogy bűncselekmény történt, és mivel akkor már túl volt néhány korábban rá nem bizonyítható emberölésen, most végre elkaphatták.

A Barna Mihályné és Varga Sándorné neveken is ismert Filó Margit szegény családban nőtt fel. 23 éves korában a skizofrénia tüneteit észlelték nála, ezért egy ideig intézetben kezelték, majd amikor kiengedték, egy baromfitelepre ment dolgozni. Röviddel ezután munkaügyi pert indított a főnöke ellen, amit meg is nyert, a neki ítélt 14 ezer forintból pedig házat vásárolt Szegeden, amiben bérlők is laktak.

Az ötvenes években újra elmegyógyintézetbe került egy kis időre, de ekkor már házas volt: 1950-ben hozzáment a jómódú Barna Mihályhoz, aki hamarosan beteg lett, és nyolc éven át ápolásra szorult. Ugyanekkor romlott meg Filó Margit édesanyjának egészsége is, aki lányához költözött, majd nem sokkal ezután feltűnő gyorsasággal elhunyt, Barna Mihállyal egyetemben. Ugyanebben az évben életét vesztette Biczó Lajosné is, aki a két beteg ápolásában segédkezett.

Utolsó levelében minden vagyonát Filó Margitra hagyta, aki a következő évben hozzáment a tehetős Varga Sándorhoz. A boldogság nem volt felhőtlen, mert kiderült, hogy Biczó Lajosnét elkábították és megfojtották, a gyilkossággal pedig Filót gyanúsították, ám bizonyíték hiányában elengedték. A nő fellélegzett, és az esküvő után egy hónappal mérgező magvú beléndeket darált a férje ételébe, aki először csak megbetegedett. Filó hamarosan megismételte a gyilkossági kísérletet, és ezúttal sikerrel járt: Varga Sándor elhunyt, végrendelete értelmében pedig minden vagyona a feleségére szállt.

1963-ban Filó Margit eltartási szerződést kötött Siegel Ilonával, majd a papír aláírása után megvásárolta a betegeskedő asszony sírkövét. Néhány nappal később elkábította és megfojtotta áldozatát, és a szerződés értelmében megörökölte annak minden vagyonát. Mivel az elkövetkezendő öt évben nem sikerült megszabadulnia életének egyik zavaró tényezőjétől, a nála lakást bérlő Tóthpál Ilonától, Filó úgy döntött, hogy a 77 éves asszonyt is elteszi az útból. A szokásos módszerhez nyúlt, elkábította, majd párnával megfojtotta Tóthpál Ilonát, de hibázott, mert elragadtatta magát, és bántalmazta is az idős nőt.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ez a halottkém jelentése után elég volt a rendőrségnek ahhoz, hogy Filó Margitot beidézzék. Hosszas tagadás után a nő zsíros kenyeret és paradicsomot kért a rendőrségen, és amikor ezt megkapta, mindent bevallott. Kiderült, hogy már összesen kilenc férje volt, két háza és százezer forintja van, és az utolsó eset kivételével mindig a pénzért gyilkolt. Második férje, Varga Sándor segített is neki: ő vetette papírra Biczó Lajosné hamis levelét, amiben mindent Filóra hagyott.

A zavarodott nő semmilyen megbánást nem tanúsított, sőt, házában jelentős mennyiségű mérgező beléndeket találtak - innen kapta a beléndekes asszony nevet, amelyen később ismertté vált. Teljes meggyőződéssel állította a bíróságon, hogy jót tett a társadalommal, amiért megszabadította azt néhány nyugdíjtehertől. A tárgyalás után Filó Margitot elmebetegnek nyilvánították, és élete végéig a lipótmezei elmegyógyintézetbe küldték.

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük