Szörnyű titokra jött rá ez a nő: a család sem sejtette, hogy mit rejteget a nagypapa
Erre végképp nem számított, amikor nyomozni kezdett.
Minden családnak van rejtegetnivalója, amely talán csak generációkkal később kerül a felszínre. A Quora.com fórumozói is tudják ezt, és kíváncsiak mások szennyesére. "Mi a legzavarosabb titok a családodban?" - szól az oldal egyik topikindító kérdése, amelyre 84 történet is érkezett, de kétségtelenül az viszi a pálmát, amely a legtöbb szavazatot kapta az olvasóktól.
A hozzászólás szerzője egy Wendy Boucher-Fischer nevű hölgy, aki úgy definiálja magát, hogy egy olyan ember gyermeke, aki négyszer volt nős - és ez csak egy finom kis adalék az alábbi sztorihoz.
"Rájönni, hogy a nagyapám és a nagyanyám nem voltak házasok egészen 1963-ig, amikor a nagyapám első felesége meghalt, és hogy a nagyapámnak volt hét másik gyereke apámon kívül, a legelbaltázottabb családi titok.
Mindenki úgy hitte, hogy az apai nagyszüleim 1943-ban házasodtak össze, beleértve az apámat is. A nagyapám 1918-ban nősült meg, a nagyanyámmal csak 1942 környékén ismerkedett meg. Nagyapámnak nem volt jó kapcsolata az első feleségével, akit elvakult hetednapi adventistaként írtak le nekem. A nagyanyámmal azután kezdőtött a kapcsolatuk, hogy egy kórházban találkoztak 1942-ben. A nagymamám nővér volt, a nagyapám eltörte a lábát, és a felesége nem akart vagy nem tudott törődni vele. A nagyszüleim 1943-ban költöztek össze.
A nagymamám, a hívő katolikus - nem viccelek - látszólag nem akart összeházasodni egy elvált férfival. Ezt mondta nekem. Szóval csak együtt éltek. De amikor a nagyapám első felesége, Marie meghalt 1963-ban, átmentek egy másik államba, szereztek egy házassági engedélyt, és egy héttel később egy békebíró összeadta őket, majd egy hónap múlva megtartották a zártkörű templomi esküvőt is
Miután megesküdtek, elmondták apámnak, hogy amikor megszületett, nem voltak házasok, és csak most adták össze őket. Apám ekkor körülbelül 20 éves volt. Nem örült neki, hogy megtudta, hogy fattyúként született. Tulajdonképpen a halála napjáig neheztelt emiatt az anyjára és az apjára - főleg a nagyanyámra.
Élete legnagyobb hibáját követte el a férfi, amikor ez a mondat elhagyta a száját
Nézegess képeket!
ElolvasomSokszor hallottam ezt a történetet gyerekként, és be is igazolódott felnőttkoromban, amikor megtaláltam az első feleség halotti bizonyítványát 1963-ból, és egy házassági engedélyt, ami egy héttel később kelt, valamint egy katolikus házassági engedélyt, egy hónappal későbbre dátumozva. Nem találtam válási papírokat, amik az első házasságra vonatkoztak volna, sem házassági engedélyt 1963-nál korábbról a nagyszüleim neveivel.
Leszármazástani kutatást végeztem az Ancestry.com-on, és kiderült, hogy nagyapának nyolc gyereke volt három különböző nőtől, beleértve az első feleségét és a nagymamámat. De volt egy harmadik nő is, akitől gyereke született 1932-ben - és akit mellékesen a nagyapámmal együtt letartóztattak 1933-ban postai csalás és pénzmosás miatt: a nagyapám feltehetőleg Al Caponénak dolgozott.
Tényleg a mesterséges intelligencia irányít mindent 20 év múlva?
Ha kíváncsi vagy, hogyan formálja át a mesterséges intelligencia az életünket mindezt könnyed, szórakoztató és közérthető módon megközelítve, akkor gyere el előadásunkra, ahol Szily Nóra vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz. Az előadás során kiderül, milyen szerepe van a mesterséges intelligenciának a mindennapjainkban, és hogyan alakíthatja a jövőnket. Gyere el, és tudd meg, mit hoz a jövő!
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. október 24. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A durva dolog, hogy a nyolc gyerek közül hogy csak egy élt többet egy évnél: az apám, Charles. Nem tudom, hogy miért halt meg az összes gyerek - talán valamilyen születési defekt miatt, vagy genetikai, illetve orvosi okból -, akik 1919 és 1932 között születtek. Nagyapámnak hat gyereke lett az első feleségétől, és csak egy élte túl a születést, de ő is kevesebb, mint egy évig élt. A második élő gyereke a harmadik nőtől született 1932-ben, de ő is meghalt az első születésnapja előtt. Nem hiszem, hogy az apám tudott róla, hogy volt hét elhunyt testvére. (Ő 1997-ben halt meg.)
A nyolc gyerek közül egy volt lány, a többiek fiúk voltak. A lány neve Placentia volt. (Mi? Honnan jött ez a név? Németek és angolok vagyunk) A nagyapám neve Elmer volt. Minden fiát ifj. Elmernek nevezte el maga után, kivéve apámat - ő volt a legfiatalabb -, akit a Charles nevet kapta. Hátborzongató volt megtalálni a hat baba születési és halotti bizonyítványát, amelyek mindegyikén az Elmer név állt. Most már úgy utalok rájuk, hogy a hat Elmer bácsi és Placentia néni.
Még furcsább volt rájönni, hogy a nagyapám lefeküdt egy harmadik nővel, aki sem a harmadik felesége, sem a nagymamám nem volt, és volt egy gyerekük, akit soha senki nem említett. Nem lepne meg, ha még több gyerek bukkanna föl a nagyapám ágyékából.
Miután a nagymamám és az apám is elhunyt 1997-ben, a nagyapám pedig 1971-ben, nincs senki, akitől érdeklődhetnék. Csak a városi és megyei feljegyzésekre hagyatkozhatom, amiket a leszármazástannak, a családfáknak és a családtörténeti feljegyzéseknek, az illinoisi Cook megyének, valamint néhány darabka újságpapírnak köszönhetően ismerhettem meg.
És még egy furcsa dolog: amikor a nagyapám elvette első feleségét, Marie-t, országos hír lett belőle a 1910-es években. A nagyapám 17, Marie 24 éves volt. Marie-nek a nagyapám idősebb testvérrel, Harolddal kellett volna összeházasodnia, de Harold nem akarta elvenni a nőt, és a 17 éves öccse döntött úgy, hogy feleségül veszi Marie-t a bátyja helyett. A családja nem volt elragadtatva a házasságuktól.
És természetesen átsiklottam azon, hogy a nagyapám Al Caponénak dolgozott, a nyolcévnyi börtönbüntetésén postai csalásért, és a 1919-ben az indianapolisi Muncie-ben történt kiforgatási botrányon.
A nagyapám két hónappal a születésem után meghalt. Azt hiszem, ha tehetném, azt kérdezném tőle: Miért? Mit gondoltál?"
OLVASD EL EZT IS!