Farsangi népszokások kvíze: tudod például, mi pontosan a busójárás?
A farsangi időszak régi népszokásairól, érdekes hagyományairól kérdezünk a kvízben.
Gyerekként évről évre nagyon vártuk, hogy elérkezzen a farsang: izgatottan ötleteltünk, milyen jelmezzel rukkolhatnánk elő az iskolai felvonuláson, és önfeledten majszoltuk az ízes, porcukros farsangi fánkot.
Már akkoriban is sokat tanultunk róla, hogy a vidám ünneplés hátterében réges-régi hagyományok és hiedelmek húzódnak meg. A farsangi időszak vízkereszttől, azaz január 6-tól hamvazószerdáig tart, mely egyúttal a negyvennapos húsvéti nagyböjt kezdetének a napja is. Mivel hamvazószerda nem esik minden esztendőben ugyanarra a napra, a farsang úgynevezett mozgóünnep. A télbúcsúztatás és a tavaszvárás időszaka ez, melyet a régiek különleges hagyományokkal, közös mulatozással töltöttek. Ilyenkor fontos szerepet kapott a párválasztás is. Világszerte számos országban farsangolnak. Az itthoni szokásokban különösen a germán és szláv népek hatása érhető tetten. Hazánkban az ünnepet a középkortól fogva tartják.
Farsangi népszokások kvíze
A régiek sok érdekes farsangi hagyományt honosítottak meg: a következő kvízben arra keressük a helyes válaszokat, hogy mit jelenthettek az egyes népszokások.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- történelem
- király